Yemek

Beykoz, Ankara

Beykoz  uzun zamandır duyduğum fakat deneyimleme şansını bir türlü bulamadığım bir mekândı. Bu tarz 24 saat açık işletmelerin oldukça başarılı olduğunu düşünmekteyim bu sebeple de buraya ümitli bir şekilde gittim. Mekânın tasarımı oldukça basit ve şıktı çalışanların ilgi alakası da oldukça yerindeydi.

Gece geç saatlerde gitmeme rağmen kalabalık olması beni oldukça şaşırttı. Genel olarak çorbacı olarak bilinse de mekânda menü çeşitliliği oldukça fazla. Benim karnım o kadar aç olmadığı için yalnızca işkembe çorbası söyledim.

İşkembe çorbası benim birçok yerde denediğim fakat tam olarak aradığım lezzeti alamadığım bir çorba. Fakat burada önünüze gelen işkembe çorbasının porsiyonun oldukça doyurucu olduğunu söyleyebilirim ve lezzeti de tam aradığım gibiydi.

Aynı zamanda eşinizle dostunuzla gelip bu mekânda diğer lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. Çorbadan sonra tatlıları da oldukça lezzetli göründüğü için bir tatlı yemek istedim. Kadayıftan sütlaca birçok tatlısı bulunan mekânda benim tercihim kaymaklı ekmek kadayıfı oldu. Tatlısını da oldukça başarılı buldum.

Yemekten sonra gelen çay benim için oldukça değerli. Bu işletmede de yemekten sonra çay ikramı var. Çaylarının beklediğimden taze olmasına şaşırdığımı söyleyebilirim. Herhalde son zamanlarda içtiğim en lezzetli çaydı. Fiyat olarak da normal bir çorbacıya göre bir tık fazla olduğunu söyleyebilirim. Fakat sunmuş olduğu lezzeti de göz önüne aldığımız vakit fiyatına değeceğini söyleyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Ayrancı, Hoşdere Cd. 212/A Çankaya/Ankara
03124426868

R