Karakaya Baraj Gölü'nün yanı başında, hem manzarasıyla hem de hoş atmosferiyle keyifli bir yemeğe ne dersiniz? Güzergâhı Malatya'ya düşecekler için ideal destinasyonlardan birisi bu enfes manzaraya sahip Beyaz Saray...

İş veya tatil dolayısıyla Malatya'da bulunmanız gerekiyorsa ya da rotanız Malatya üstünden geçiyor ve birkaç saatlik boş zamanınız varsa, bölgenin en leziz etlerinin keyfine bu noktada varabilirsiniz. Beyaz Saray, özel aracınızla veya kiralık araçla daha rahat ulaşım sağlayabileceğiniz bir noktada bulunuyor. Malatya'nın şehir merkezinden kuzeye doğru, Battalgazi yönüne gidilip ardından bir süre daha devam edilmesi gerekiyor. Şehir merkezinden restoranın mesafesi yaklaşık 19 kilometre ve yol durumundan ötürü 25-30 dakikalık bir yolculuk süresine sahip.

Restoran, Elazığ ile Malatya il sınırının da bir kısmını oluşturan Karakaya Baraj Gölü'nün kenarında bulunuyor. Bahçesinde oturup yüzünüzü doğuya çevirdiğinizde gözünüze ilişen yükseltiler Elazığ'a ait. Diğer üç ana yönde görüp görebileceğiniz her yer ise Malatya'nın bereketli toprakları. Bölgesinin en popüler şehri olan Malatya'da bu restoranın vaat ettiği manzara gerçekten de görülmeye değer. Ayrıca işletmenin sunduğu yemekler de oldukça iddialı ve Malatya'nın en iyi beşlisinden biri olarak öne çıkartılabilir.

Kırmızı et, gözlemlenebildiği kadarıyla misafirlerin en çok rağbet ettiği ürünleri oluşturuyor. Tavuk ve balık seçenekleri de mevcut; ancak alkolsüz bir işletme olan Beyaz Saray'da bizim önerimiz kırmızı et ve acılı ya da yoğurtlu mezeler. Zira en leziz ürünlerin bunlar olduğunu iddia etmekte bir beis görmüyoruz.

Restorana giderken veya dönüş yolunuzda uğrayabileceğiniz yerler de mevcut. Kanlı Kümbet, Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Beşkonaklar, Ak Minare Camii, Venk Kilisesi, Halfetih Minaresi ilçedeki birçok tarihi ve kültürel değerden sadece birkaçı. Fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurmayı unutmamanızı hem bu eserler hem de baraj gölünün eşsiz manzarası hem de leziz yemekler için tavsiye ederiz.Beyaz Saray Restaurant, Malatya