Yemek

Beyaz Dayının Yeri, Beykoz, İstanbul

Beyaz Dayının Yeri, İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Beykoz’da doğayla iç içe bir şeyler atıştırmak veya çay yudumlamak için tercih edilebilecek güzel bir işletme. Açık olmak gerekirse Kıyı Ege ve Akdeniz’deki benzer işletmelerle boy ölçüşebilen ve İstanbul’da bulunması zor olan örneklerden birisi. Anadolu Kavağı’ndaki Beyaz Dayının Yeri, Yoros Kalesi ve Hz. Yuşa Türbesi yolu üstünde. Durum böyle olunca, turistik geziler için tam da aranan bir mola noktası…

Beyaz Dayının Yeri sıcak bir atmosfere sahip ve fiyatlar Türkiye’nin geri kalan noktalarıyla hemen hemen aynı düzeyde. İşletmede önerebileceğimiz birden fazla seçenek mevcut. Sabah saatlerinde yolu düşenlerin mutlaka serpme kahvaltıyı denemesini önerebiliriz. Bununla beraber işletmenin öne çıkan ürünü gözlemeleri. Her ne kadar ev yapımı gözleme tadında olmasa da, dışarıdan alınan gözlemelere göre gayet iyi. Ayrıca yolu akşama doğru düşenler Akçaabat köftesini de deneyebilir.

Alkolsüz bir mekan olan Beyaz Dayının Yeri, aileler için oldukça ideal. Ailenizle beraber sakin ve yeşilin içinde olan bir mekan arıyorsanız, Beyaz Dayının Yeri aradığınız yanıt olabilir.