Batıkent kısmında bulunan bu yer adından da rahatça
anlaşılacağı gibi yalnızca dürüm üzerine servis sunan bir işletme.

Sadece dürüm üzerine çalışıyor denildiğinde aklınıza yalnızca et ve tavuk dürüm gelmesin. Burası tantuni ve kebap çeşitlerine de sahip ama dediğim gibi yalnızca dürüm şeklinde.

Tantuni,  Ankara’nın olmasa da bölgenin en güzel tantunisi denilebilir. Aynı oranda Urfa ve Adana gibi dürümlerinin lezzeti de yerinde.

Batıkent Dürümcüsü çok karekteristik bir ürüne sahip. Bu ürünün adı benim daha önce hiçbir yerde denk gelmediğim şalay adı verilen ayran şalgam karışımı bir içecek. Bunu daha önce hiçbir yerde görmediğimden denememiştim. Burada görünce hemen denemek istedim ve açıkçası çok beğendim. İkisinin karılımı ortaya çok iyi bir lezzet çıkarmış.

Mekânın benim için tek bir eksi yönü varsa o da kullanılan
lavaşların hazır alınması. Benim düşüncem sadece bu konsept üzerine hizmet
veren bir yerin lavaşlarını kendi yapması. Lavaş ekmekleri dışarıdan gelmesine
rağmen yiyeceklerde bariz bir tat farkı yaratmıyor ve lezzet bütünlüğü
bozulmuyor.

Batıkent Dürümcüsü her an kalabalık bir yer olarak değerlendirilebilir. Hazırlanması kolay olan bir ürün servis ettiğinden bu kalabalık servis hızını yavaşlatmıyor. Verdiğiniz sipariş kısa sürede size ulaşıyor.

Batıkent tarafına yolunuz düşmüşse ve hızlı bir yemek yemek istiyorsanız Batıkent Dürümcüsü tam size göre bir yer olacaktır. Burada çok hızlı bir biçimde lezzetli dürümler yiyebilirsiniz.

Konum ve iletişim bilgileri

Alinteri Bulv. No:198 D:1 Ostim, Yenimahalle, Ankara Türkiye
(0312) 386 13 31Batıkent Dürümcüsü, Ankara