Yemek

Baş Aşçı, Ankara

Gimart Alışveriş Merkezi’nin üst katında bulunan Baş Aşçı, oldukça ilgili personelleri ile ev yemekleri sunan harika bir mekân. Servis hızı çok iyi, çalışanlar çok güler yüzlü, mekân oldukça geniş ve ferah. Menü oldukça çeşitli, alternatif açısından asla sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

Mekâna ben genelde akşam vakitlerinde gidiyorum. Özellikle akşam saatlerin Atakule manzarası çok güzel görünüyor. Sipariş vermeden önce ezme ve salatalar ikram olarak sunuluyor. İkramlar bu tarz bir işletme için bence gayet yeterliydi. Hizmeti bu anlamda beğendim diyebilirim. Tabldot tarzı çalışan bir yer. Yani self servis diyebiliriz. Sizi bilmem ama ben böyle yerleri severim. Son zamanlarda keyifle gittiğim ve hep memnun kaldığım bu mekânı sizlerle de paylaşmak istedim.

Baş Aşçı bir ailenin işletmekte olduğu, sağlıklı ev yemekleri sunan çok temiz bir mekân. Daha önce hiç tatmadığım yemekleri burada tattım. Birbirinden lezzetli ve birbirinden farklı onlarca çeşit ev yemeği çıkıyor. Ailenizle gönül rahatlığıyla gelebileceğiniz, Ankara’ya şehir dışından gelmiş misafirlerinizi getirebileceğiniz oldukça hoş bir mekân.

Ben buranın tarhana çorbasını ve baş aşçı çorbasını çok beğeniyorum. Tarhana elbette hepimizin bildiği bir çorba fakat sıradan tarhanalardan oldukça uzak bir lezzeti var. Bence mutlaka deneyiniz. Baş aşçı çorbası da şimdiye kadar içtiğim çorbalardan çok farklı ve çok lezzetli. Bence farklı bir şeyler denemek istiyorsanız mutlaka deneyiniz.

Pidelerin tadı çok enfes. Hamur kalınlığı bence ince. Ben ince hamurlu pide ve pizzaları daha çok severim. Eğer siz de benim gibi aynı düşüncedeyseniz mutlaka deneyiniz. Hafta içi günlerde çeşit çeşit sulu yemekler çıkıyor. Hepsi de birbirinden lezzetli. Fiyatlar da bu kalitedeki yemeklere göre bence gayet makul.

Konum ve İletişim Bilgileri

İstanbul Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Yenimahalle, Gimart AVM, Ankara/Türkiye
Anıtkabir noktasına 6,2 km mesafede
+90 312 397 27 24

R