Yemek

Ayme Karadeniz, Ankara

Çukurambar semtinde başarılı bir Karadeniz restoranı. Sakin yapısı, ferah tasarımı ve ilgili personelleri ile gayet beğendiğim bir mekân. Dekorasyonda kullanılan figürler daha çok Karadeniz odaklı. Karadeniz yöresinin şiveli ağızdan söylediği özlü sözler, günlük konuşmalar mekânın tasarımında öne çıkmış durumda. Karadeniz yöresine ilgiliyseniz burası tam sizin için.

Mekâna özel aracınız ile gidecekseniz park sorunu yaşamazsınız. Kapıda vale hizmeti mevcut ve oldukça da duyarlılar. Ayrıyeten mekân sahibi de çok ilgili. Bizleri çok güzel karşıladı ve oldukça cana yakın davrandı.

Ankara’da daha önce mıhlama yediğim yerler oldu. Buranın da mıhlamasını denemek istedim, çok hoşuma gitti. Mıhlamanın kıvamı ve aroması tam yerindeydi. Diğer yerlerde yediğim mıhlamalar biraz ağırdı ancak bu oldukça hafif geldi ve sonradan hiç rahatsız olmadım.

Ayme Karadeniz kahvaltı için çok doğru bir tercih olacaktır. Kahvaltıda aklınıza gelen her çeşidi görmeniz mümkün. Kavurmalı yumurtadan menemene kadar. Çay servisi demlik çay ile oluyor ve evinizde kahvaltı yapıyormuş hissi veriyor. Kahvaltıda en beğendiğim noktalardan biri de sıcacık mısır ekmekleri ve poğaçalardı. Tıka basa doyduk diyebilirim.

Kahvaltılık ürünleri nedense bana ekstra lezzetli geldi. Sanırım şeflerin uzmanlığı dışında bir diğer etken de kullanılan malzemelerin kalitesiydi. Kahvaltıdan her anlamda memnun kaldım diyebilirim. Porsiyonlar aşırı doyurucu ve fiyatlar da bu durumlar göze alındığında oldukça normal.

İletişim ve konm bilgileri

Kızılırmak, 1450. Sk. No:3, Çankaya/Ankara
03122275353

R