Yemek

Aylak Madam, Ankara

Kızılay bilindiği gibi Ankara’nın göbeği. Burada birçok mekân olsa da kalabalık olduğu için pek rahat ettiğimi söyleyemeceğim. Fakat Aylak Madam işte bu konuda diğer rakiplerinden kendisini ayırıyor. Çünkü oluşturmuş olduğu atmosfer sebebiyle çok kalabalık olsa dahi olumsuz bir şekilde etkilenmiyorsunuz.

Bu sebeple ben ne zaman Kızılay’da bir işim olsa burayı tercih etmekteyim. Arkadaş çevrem de burayı oldukça sevmekte. Çalışanlar oldukça ilgili insanlar ve işlerini severek yaptıkları belli müşterilerle çok sıcak bir şekilde ilgileniyorlar. Yaz aylarında bahçesinde oturmayı özellikle seviyorum.

Bunun yanında alkol almak isteyenler için menüde sıcak şaraptan tutun birçok alkol türü de bulunmakta. Bunu da ayrıca belirtmek istiyorum. İç dekoru oldukça modern bir şekilde tasarlanmış bu sebeple de kendinizi Avrupa’da bir kafede gibi hissettiğiniz dahi oluyor.

Servis hızı ne kadar kalabalık olursa olsun herhangi bir şekilde aksamıyor. Ben burada özellikle kahvaltı yapmayı oldukça seviyorum. Kahvaltı tabakları oldukça doyurucu ve lezzetli. Aynı zamanda Çin böreğini de tavsiye ederim. Çayları da birçok mekâna göre taze ve sıcak bir şekilde sunuluyor.

Benim gibi makarna severler için de oldukça iyi bir mekân olduğunu da söyleyebilirim. Başta penne tavuklu makarnaları olmak üzere birçok makarnalarını denedim ve neredeyse hepsinden memnun kaldım diyebilirim. Tatlı olarak da burada tiramisu ve cheesecake yemeyi tercih ediyorum.

Bunun dışında yolum Kızılay’a düşmüşse ve sadece kafa dinlemek istiyorsam da genellikle kahvelerini de içiyorum. Kahvelerinin aroması da oldukça başarılı ve güzel sadece kahve içip buranın eşsiz dekoruyla kafanızı bile dinleyebilirsiniz. Hesap olarak Kızılay ortalamasının bir tık üstü bir hesap ödeyebilirsiniz fakat burası Kızılay’da değil başka bir yerde olmuş olsaydı fiyatlarının çok daha yüksek olacağını da düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklı Dere Mah., Karanfil Sk. D:77, Çankaya/Ankara
03124197412

R