Aydın’ın Ortaklar ilçesi Kıyı Ege’ye yolu düşenlerin uğrayabileceği bir konumda bulunmaktadır. İlçe her ne kadar tam güzergâh üstü olmasa bile, Türkiye genelindeki en iyi çöp şiş hazırlayan lokantalar için birkaç saat ayrılması düşünülebilir. Ortaklar’da bulunan lokantaların tümü birbirine komşu olup hemen hepsi aynı civarda yerleşmiştir. Yine neredeyse tamamı araç yıkama hizmeti de sağlamaktadır. Bununla beraber fiyatları da Selçuk, Aydın, Kuşadası, Didim, Bodrum, Söke ve civar yerleşim birimlerinde bulunan rakipleriyle ya aynı ya da daha hesaplı seviyededir.

Çöp şiş, kuzu şiş veya şiş olarak tabir edilen alışıldık kebap türlerinden farklıdır. Çöp şişin özelliği, ahşap şişlere geçirilmiş ve daha ufak et doğranmış etler olmasıdır. Boyutundan ötürü pişme derecesi daha iyi ayarlanmalıdır. Ustaların marifetli ellerinden çıkan ürünler isteğe göre kişiye özel olarak servis edilmektedir. Aksi belirtilmedikçe ortaya tamamı getirilir ve sofrayı paylaşanlar istedikleri kadarını kendi tabağına alır.

Yemek hazırlanırken başlangıç servisi yapılır. Bazlama veya lavaş, salata, közlenmiş biber, domates ve biber, peynir ve tereyağı masaya ikram edilir. Yemek sonrası da çay ikramları yapılmaktadır. Genellikle, çay yerine Türk kahvesi tercih edildiğinde bunun ikram olmama ihtimalini de hatırlatmak isteriz.

Ortaklar’a yolunuz düşerse birçok lokanta seçeneğiniz olacaktır. Buna karşın kalitesi, fiyatları ve hizmet anlayışı gözetildiğinde Somuncu Baba bir adım öne çıkmaktadır. Çocuklar için oyun parkı da bulunan işletme, birçok gurmenin ve et severin uğrak noktası olup aileler için de ideal bir duraktır.Aydın Ortaklar’da Çöp Şiş Ziyafeti