Aydın Ege Bölgesi'nin en sevilen yerlerinin başında gelmektedir. Özellikle yaz turizminde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında bulunan Aydın doğasıyla da ön plana çıkmaktadır. Doğal olarak bir yerin doğası güzelse orada kamp yapmanın tadı da bir başka olacaktır. Bu sebeple Aydın kamp alanları açısından zengin bir yerdir ve tercih edebilirsiniz.

Aydın ulaşım olarak da oldukça kolay bir ilimizdir. Zaten Aydın'a Türkiye'nin hemen her noktasından otobüsle gidebilirsiniz. Ben otobüs değil hava yolunu tercih etmek istiyorum diyen kişiler de Adnan Menderes Havaalanı'nı tercih edebilirler. Adnan Menderes Havaalanı'ndan Aydın merkeze giden birçok araç bulunmaktadır. Aynı zamanda Aydın'ın tatil bölgelerine de yine servislerle ulaşabilirsiniz.

Yat Camping

Aydın'ın merkezi yerlerinden birisinde kurulmuş Yat Camping Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Kuşadası zaten Aydın'ın en çok turist çeken bölgelerinin başında gelmektedir. Bu sebeple Yat Camping'te yerli kamp severler kadar yabancı turistler de yer almaktadır ve yoğun bir işletmedir. Hem şehirden uzaklaşmamak hem de doğayla iç içe kamp yapmak için tercih edeceğiniz en iyi yerlerden bir tanesidir. Ağaçlık bölgeler oldukça sıktır ve böylece yaz sıcağında bunalmadan gölgelik alanlar bulabilirsiniz. Bunun dışında hizmet olarak da oldukça yeterli bir yer olduğu için de çocuklu aileler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir kamp alanıdır.

Özellikle birçok kişi deniz yerine havuzu tercih eder. Kamp alanı hemen denizin dibinde olsa da bu tarz kişileri de düşünmüşler ve kamp alanında havuz da yer alıyor. Havuzunun günlük bakımı yapıldığı için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bunun dışında merkezi bir yerde olduğu için çevresinde birçok kafe ve restoran aynı zamanda gezilecek yerler de mevcut olması kamp alanı dışında da tatilinizi sürdürmeye yardımcı oluyor. Buraya gelirken bu sebeple erzak alışverişi yapmanıza pek ihtiyaç olmayacaktır. Zaten kamp alanı içerisinde bu tarz ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan ve aynı zamanda ortak buzdolabı da bulunuyor.

Yat Camping Konaklama Ücretleri

 • Çadırınızı kendiniz getirirseniz çadır yeri kirası olarak 40 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmeden çadır kiralarsanız 60 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 100 lira alınmaktadır.
 • Bungalov evlerin günlük kirası sezonluk olarak değişmektedir. Hem yer ayırmak hem fiyat bilgisi için işletmeyi arayabilirsiniz.

Yat Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti bulunmaktadır.
 • Büfe ve restoran yer almaktadır.
 • Ortak buzdolabı verilmektedir.
 • Ortak mutfak, çamaşırhane ve bulaşıkhane bulunmaktadır.
 • Mangal alanı yer almaktadır.
 • Havuz vardır.

Mürsel Pansiyon Çadır Kamping

Mürsel Pansiyon Çadır Kamping Kuşadası'nda bulunan bir diğer kamp alanıdır. Yat Camping gibi merkezi bir yerde konumlanmış olan Mürsel Pansiyon Çadır Kamping oluşturmuş olduğu doğal bahçelerle sizi kendi evinizde gibi hissettirmektedir. Çocuklu ailelerin de sıklıkla tercih ettiği bir yer olan bu kamp alanında bir kural vardır. Bu kurala göre 0-6 yaş arası çocuklar kamp alanına alınmamaktadır. Bunun da açıklaması olarak bu yaştaki çocukların gecenin geç saatlerinde dahi ses çıkarması ve bu sebeple diğer kampçıların rahatsız olabilecek olması gösterilmiştir. Bunun bilgisiyle buraya gitmenizde fayda olacaktır. 1983 yılından beri hizmet vermektedir.

Burada da tıpkı Yat Camping'te olduğu gibi havuz severler için havuz bulunmaktadır. Yine erzağınızı getirip kamp alanının ortak buzdolaplarında koruyabilirsiniz. Fakat burada mangal yakmak ve tüp kullanmak yasak. Bu sebeple mangal malzemelerinizi buraya getirmeyin. Fakat ortak kullanım mutfaklarda dilediğiniz yemekleri yapabileceğiniz gibi işletmenin restoranını da tercih edebilirsiniz. Restoranlarının oldukça övüldüğünü de belirtelim. Mürsel Pansiyon Çadır Kamping doğası bakımından ve işletme hizmetleri açısından oldukça beğenilen yerlerin başında gelmektedir. Sizler de 6 yaş ve üzeri çocuklarınızla buraya gelip kamp yapabilirsiniz.

Mürsel Pansiyon Çadır Kamping Konaklama Ücretleri

 • İşletmenin çadırlarını kiralayacaksanız kişi başı 40 lira ücret alınmaktadır.
 • İşletmenin 2 kişilik çadırında tek kişi kalanlar için de 50 lira ücret alınmaktadır.
 • İşletmenin pansiyon odalarında kalmanın fiyatı yaz döneminde kişi başı 100 liradır. Eğer 2 kişilik pansiyon odada tek kişi kalırsanız 180 lira alınmaktadır.
 • Bahar döneminde pansiyon odalarda kalacaksanız kişi başı 75 lira ücret alınmaktadır. İki kişilik o dada tek kişi kalırsanız 100 lira alınmaktadır.
 • Pansiyon odalarda klima, duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınız karşılanırken bu fiyatın içinde kahvaltı da dahildir.

Mürsel Pansiyon Çadır Kamping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti bulunmaktadır.
 • Havuz vardır.
 • Bulaşıkhane, çamaşırhane ve mutfak bulunmaktadır.
 • Kafe ve restoran yer almaktadır.
 • Otopark alanı vardır.

Önder Camping

Aydın'da bulunan diğer kamp alanlarının da oldukça merkezi bir konumda olduğunu söylemiştik. Fakat Önder Camping sadece Aydın'da değil Türkiye'de görüp görebileceğiniz en merkezi konumda yer alan kamp alanlarının başında geliyor. Hal böyle olunca birçok kişi bu kamp alanının daha yapay bir görüntüye sahip olacağını düşünebilir. Fakat durum böyle değil ve Önder Camping sanki doğanın ortasında gibi bir kamp alanı. Ağaçlık alan olsun denize yakınlığı olsun Önder Camping Aydın'da tercih edeceğiniz en iyi kamp alanlarından bir tanesidir. Geniş bir alanda kurulduğu için de çadırlar dip dibe olmuyor bu da çok önemli bir husus olarak öne çıkıyor.

Aydın'da bulunan diğer kamp alanları gibi burada da hem yetişkin hem çocukların kullanabileceği havuzlar var. Aynı zamanda hizmet bakımından da hemen her şey düşünülmüş durumdadır. İşletme sahipleri de oldukça ilgili kişiler ve ortak kullanım alanlarının oldukça temiz ve düzenli olduğunu söyleyebiliriz. Merkezi bir yerde olduğu için yiyecek ihtiyaçlarınızı da çok kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz dilerseniz de kamp alanında mangal yapacak alanlar da mevcut. Bu sebeplerden ötürü burası özellikle yaz ayları oldukça yoğun bir işletmedir. Yine Kuşadası'nda bulunan Önder Camping yeşil doğası ve şehrin ortasında olsa dahi şehrin gürültüsünden uzak yapısıyla övgüyü hak eden bir kamp alanıdır.

Önder Camping Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak 40 lira ücret alınmaktadır.
 • Çadır kiralama ücreti 60 liradır.
 • Bungalov evler bulunmaktadır. Bu evlerin günlük kirası kişi başı 100 liradır ve kahvaltı dahildir. Gelmeden önce rezervasyon yapabilirsiniz.

Önder Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti bulunmaktadır.
 • Havuz vardır.
 • Mangal alanları mevcuttur.
 • Ortak kullanım mutfak alanı, bulaşıkhane, çamaşırhane vardır.

Sevgi Plajı Kamp Alanı

Plaj kenarında kamp yapmayı seven kişiler için Aydın'da değil Türkiye'de türünün en iyi örneklerinden bir tanesi şüphesiz ki Sevgi Plajı'dır. Hafta içi ve hafta sonu oldukça yoğun bir yer olduğu halde bu derece temiz bir plajının olması insanı cidden şaşırtıyor. Aynı zamanda büyük bir plaj olduğu için bu kalabalık da sizi rahatsız etmiyor. Kumları altın sarısı denizi berrak olan Sevgi Plajı'nda ağaçlık alanlar da bir hayli fazla. Bu sebeple sıcak yaz günlerinde gölgelik yer arayan kişiler için de oldukça ideal bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Merkezden pek uzak olmaması da buranın en büyük artılarından bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

Denizinin berraklığının yanı sıra pek dalga olmaması ve derinliğinin fazla olmaması sebebiyle çocuklu aileler de gönül rahatlığıyla çocuklarıyla birlikte denize girebiliyorlar. Aynı zamanda Sevgi Plajı Aydın'da mangal yakabileceğiniz ender plajlardan bir tanesidir. Fakat bu mangal alanı için ayrı bir yer belirlendiği için mangal dumanları da sizi rahatsız etmeyecektir.

Bu tarz plajlarda kişilerin en çok zorlandığı konulardan bir tanesi hizmet olmaktadır. Burada bu konuda da pek sıkıntı yaşamayacaksınız. Plaj içerisinde tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz alanlar mevcut. Bunun yanı sıra yine plajda kafe ve büfe de bulunuyor. Tüm bunları düşündüğümüz vakit Sevgi Plajı kamp için Aydın'da tercih edilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Aynı zamanda çadır kurmak için de burada herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Lazoğlu Kamping

Dilek Dağı'nın eteğinde, denize sıfır ve muhteşem bir plaja sahip olan Lazoğlu Kamping Aydın'ın en gözde kamp alanlarından bir tanesidir. Hem konaklama seçenekleri olarak hem vermiş olduğu hizmet bakımından Aydın'da bulunan diğer kamp alanlarına göre oldukça zengin bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Buraya geldiğiniz vakit dışarıyla herhangi bir alakanız kalmayacaktır. Çünkü kamp alanı içinde kuaför dahi var. Aynı zamanda evcil hayvan dostu olan Lazoğlu Kamping'e gelirken kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınızı da rahatlıkla getirebilirsiniz. Sevimli dostlar için özel bir alanları da bulunmaktadır.

Doğasına gelecek olursak Dilek Dağı'nın vermiş olduğu hava denizinin berraklığı göz önünde bulundurulduğu vakit Lazoğlu Kamping çok ayrı bir kaliteli bir ortamdır. Mangal severler için de özel mangal alanları da bulunan Lazoğlu Kamping'te temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için büfe ve restoran da yer almaktadır. Buranın tek eksiği olarak ortak buzdolabı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunu da pek sıkıntı etmenize gerek yok. Çünkü kamp alanında ihtiyaçlarınız anında karşılandığı için yiyecek ve içeceklerinizi muhafaza etme gibi bir ihtiyaçla karşı karşıya kalmayacaksınız. Doğanın içinde lüks bir kamp için Lazoğlu Kamping doğru bir adres olacaktır.

Lazoğlu Kamping Konaklama Ücretleri

 • Karavan yeri olarak kişi başı 40 lira ücret alınmaktadır.
 • Çadır yeri kirası olarak kişi başı 30 lira ücret alınmaktadır.
 • Standart bungalov evlerin kirası kişi başı 75 lirayken denize sıfır bungalov evlerin kirası 100 liradır.
 • Denize sıfır cam odaların kirası kişi başı 150 lirayken ağaç tepesi bungalov evlerin kirası da 150 liradır.
 • Bungalov evler ve odalarda birçok ihtiyacınız karşılanmaktadır.

Lazoğlu Kamping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Çamaşır yıkama alanı vardır.
 • Ormanlık alanlarda oldukça güzel bir yürüyüş alanı bulunmaktadır.
 • Kafe ve restoran yer almaktadır.
 • Kuaför bulunmaktadır.
 • Mangal alanları bulunmaktadır.
 • Masa tenisi bulunmaktadır.
 • Ücretsiz otopark vardır.

Aydın'da Gezilmesi Gereken Yerler

Aydın Arkeoloji Müzesi

Aydın'da yer alan müze 1973 yılından beri hizmet vermektedir. 08.30-18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olan müzenin giriş ücreti 12 liradır ve Müze Kart sahiplerinden ücret talep edilmemektedir. Burası oldukça kapsamlı bir müzedir. Öyle ki müzenin bahçesi dahi geniş bir bahçedir ve bu bahçede antik zamanlardan kalmış olan taşlar mevcut. Bu taşların içinde heykeller, lahitler, mezar taşları ve kabartmaları saymak mümkündür.

 Arkeoloji Seksiyonu, Sikke Seksiyonu ve Etnografik Eser Seksiyonu olmak üzere tam 3 dolu dolu bölümden oluşan Aydın Arkeoloji Müzesi eğer bu tarz şeylere ilgi duyuyorsanız mutlaka gelmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Athena Büstü ve Nike heykeli müzede en çok dikkat çeken yapıların başında gelmektedir ve Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemleri ‘ne ait birçok dönemin yaşamını yansıtan eşyalar bulunmaktadır.

Aphrodisias Antik Kenti

Eğer antik kentlere ilginiz varsa UNESCO tarafından da Dünya Miras Listesi'ne dahil olmuş Aphrodisias Antik Kenti'ne uğramadan Aydın gezisini bitirmek olmaz. Yapılan araştırmalar sonucunda milattan önce 2.yüzyılda şehirleşmiş ve tarihi milattan önce 6.yüzyıla kadar dayanan bu antik kentin o dönemki yapısı bu zamana kadar korunmuştur. Bu da oldukça takdir edilmesi gereken bir konu diyebiliriz.

Genç Helenistik dönemin yanı sıra Roma ve Bizans dönemine ait de birçok izi burada görmeniz mümkün. Bu antik kentin eski sahipleri heykelcilik konusunda oldukça başarılı insanlarmış bunu zaten antik kente geldiğiniz vakit mutlaka anlayacaksınız. Mermer ocaklarının bu heykellerin oluşmasında da doğal olarak oldukça önemli bir katkısı bulunduğunu söyleyebiliriz çünkü antik kentin yakınında o döneme ait mermer ocakları da bulunmuştur.

Zeus Mağarası

Mitolojik hikayelerde dahi yer alan Zeus Mağarası Aydın'da görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın girişinde bulunduğu için buraya kadar gelmişken Dilek Yarımadası Milli Parkı'nı da ziyaret edebilirsiniz. Yazın serin kışın ılık olan Zeus Mağarası'nın içindeki suyun sıcaklığı da 5-10 derece arasında değişmektedir. Bu mağaraya gelen yerli ve yabancı birçok kişi mağarada yer alan çamuru yüzlerine sürerler. Bunun kendilerini rahatlattığını dile getirirler.

Mağarada dilediğiniz gibi yüzme şansına da sahipsiniz ve giriş için de herhangi bir ücretin talep edilmediğini belirtelim. Yazın bu çevrede olan kişilerin serinlemek için tercih ettiği alanların başında yine Zeus Mağarası gelmektedir. Efsaneye göre bu mağara Zeus kardeşi Posedion'u kızdırdığı vakit bu mağaraya gelip saklanır ve burada yıkanırmış. Bu sebeple mağaranın adı hala Zeus Mağarası olarak anılmaktadır.

Aydın Karabağlar Kanyonu

Aydın'ın en ilginç yerlerinin başında Aydın Karabağlar Kanyonu gelmektedir. Eğer siz de kanyonlara ilgi duyuyor ve ilginç bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu kanyona mutlaka gelmelisiniz. Türkiye'nin birçok noktasında göremeyeceğiniz ilginçlikte olan kanyon yerli ve yabancı kişiler tarafından da oldukça ziyaret edilen bir kanyondur. Özellikle macera arayan gruplar kanyonu sıklıkla ziyaret etmektedir. Başlangıç ve bitişi arasında yalnızca 2.5 kilometre olduğuna bakmayın. Bu 2.5 kilometre yolda birçok farklı deneyim yaşayacaksınız.

İp ile iniş için 3 adet şelale bulunan kanyonda bazı yerlerde genişlik 1 metreye kadar daralmaktadır. Zaten buraya geliyorsanız mutlaka ekipmanlarınızla gelmeniz gerekecektir. Burayı ilginç kılan bir detay da başlangıç ve bitiş noktaları arasında 2.5 kilometre kadar kısa bir mesafe olsa da tam 200 metrelik bir yükseklik farkına sahip olmasıdır. Bazı yerleri 50 metre yüksekliğe kadar çıkan Aydın Karabağlar Kanyonu Aydın'a gelen macera severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Aydın kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi birbirinden güzel alternatiflere sahiptir. Genellikle özel işletmelerin tercih edildiği bu kamp alanlarının en öne çıkan özelliği olarak da merkezi yerlerde olmalarına rağmen doğayla iç içe olmalarını gösterebiliriz. Sizler de yazımızı inceleyerek kendinize en yakın görmüş olduğunuz kamp yerini tercih edebilir ve sevdiklerinizle güzel bir kamp deneyimi geçirebilirsiniz.

Aydın Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Hizmetleri, Ücretleri, Gezilmesi Gereken Yerler ve Ulaşım