Aspava her Ankaralının olduğu gibi benim de sık sık gittiğim bir yer. Fakat özellikle Esat'ta bulunan Aspavalar çok kalabalık olduğu için daha sakin bir Aspava arayışı içerisindeydim. Bunun için tercihim GOP'da bulunan Ateş Aspava oldu.

Dışarıdan gözlemim gayet mütevazı bir işletme olduğuydu.
Arkadaşımla gittik ve içeri girdiğim vakit doğal olarak daha tenha bir mekanla karşılaştık zaten aradığımız da tam olarak buydu. Aynı zamanda personellerin ilgisi ve sıcaklığı alıştığımız Aspava ayarındaydı ve bu da farklı bir yere değil de her zamanki Aspava'ya gelmişiz hissi uyandırdı.

Birçok Aspava'da olduğu gibi burada da ikramlar oldukça boldu. Cacığından, patates kızartmasına, çiğ köftesi yani diğer Aspavalar'da bulunan bütün ikramlar burada da vardı. Öncelikle ikramların tadına baktık ve beklentimizi karşıladığını söyleyebilirim.

Ben dönerden beyti söylerken arkadaşım da kuşbaşılı kaşarlı pide söyledi. Esat'ta bulunan şubelere göre servis hızı doğal olarak daha hızlıydı. Bu da benim için aslına bakacak olursak büyük bir artı diyebilirim. Porsiyon olarak da standart Aspava porsiyonlarındaydı.

Lezzet olarak gitmiş olduğum birçok şubeye göre oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ben bazı şubelerdeki beytiyi çok fazla beğenemiyorum fakat buradaki beyti de tam istediğim gibiydi. Arkadaşıma gelen pide de sıcak sıcak gelmişti ve taze olduğu da oldukça belliydi. Lezzet olarak da pide için seçtikleri ürünlerin oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Yemeğin sonrasında çoğu Aspava'da olduğu gibi irmik helvası ve çay geldi. Çay ortalamaydı fakat ben buradaki irmik helvasını da diğer Aspavalardaki gibi oldukça beğendim. Tıka basa doyduktan sonra da hesabımızı ödeyerek mekândan ayrıldık. Zaten fiyat olarak diğer Aspavalardan herhangi bir farkı yoktu ve bana göre Aspava fiyat performans olarak Ankara'nın en başarılı yerlerinden bir tanesi.

Konum ve iletişim bilgileri

Reşit Galip Cd. 14/D Gaziosmanpaşa Mahallesi, Ankara 06700 Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,6 km mesafede
+90 312 436 20 21Ateş Aspava, Ankara