Yemek

Aspava, Ankara

Çalışanlarının güzel karşılaması ile giriş yaptığımız bu yere anında kalabalık dikkatimizi çekiyor. Kalabalık olan ortamlara bayılıyorum büyük bir aile ile yemek yiyormuş gibi hissettiriyor. Genel de kalabalık ortamlarda karşılaştığım servisin gecikmesi veya karışması gibi sorunlar ile karşılaşmadım. Kalabalığa rağmen servis gayet hızlı geldi.

Söylediğimiz yemeklerin haricinde masa bir anda donatılınca şaşırdım. Tam bir karışıklık olduğunu söyleyecekken ikram olduğunu servis yapan arkadaştan öğrendim. Normal bir işletme de söylediğiniz yemek kadar bol ikram yapılması gerçekten şaşırttı beni. İçli köfteden cacığa kadar geniş bir ikram yelpazeleri var. Bu kadar ilgi insanı özel hissettiriyor. Buraya sürekli gelmeme gibi bir şansınız yok bir kere uğradıktan sonra bağımlısı oluyorsunuz. Fazla aç olmamam sebebi ile arkadaşımla 2 çeşit yemek söyleyip 13-14 çeşit bol kepçe ikram ile aç olmadığımı unutup ziyafet çektim. İkramları sadece yemek sırasında değil yemek sonrasında da çay ve dondurmalı irmik helvası ile devam ettiğini ekleemden geçemeyeceğim.

Yemekler hızlı servisten kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir sıcaklıkta geldi. Et ürünlerinin hepsi güzeldi ama kebapları mükemmeldi. Ayrıca mercimek çorbası tam kıvamında diyebilirim. Uzun süredir yemediğim bir lezzette çorbaydı diyebilirim.

Fiyat konusunda biraz çekimser yaklaştım yemeğimi yerken. Bu kadar çok ikram olunca iki çeşit yemeği unutup ikrama ücret öderim diye düşündüm. Fakat düşündüğümün aksine lezzete ve karşılamaya göre çok düşük bir ücret ödedim. Burası artık uğrak mekanlarım arasında. Ve size de tavsiye ederim. Gerçekten harika deneyim sunan bir mekân.

İletişim ve konum bilgileri

Birlik, 428. Cad. 365 Alışveriş Merkezi No:41 D:219 Çankaya/Ankara
03124500404

R