Armutlu Yalova'nın bir ilçesidir. Özellikle İstanbul'a yakın olması sebebiyle İstanbul'dan birçok kişi hafta sonları kafa dinlemek için Yalova'yı tercih etmektedir. Marmara Bölgesi'nin tipik iklim özelliklerini taşıyan Armutlu özellikle yaz döneminde oldukça yoğunluk yaşamaktadır. Fakat yaz dönemi dışında bahar aylarında da birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Armutlu kamp alanları açısından da çok fazla alternatif bulunmasa da tercih edilen bir yerdir.

Armutlu'ya genel olarak deniz yoluyla ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul'dan gelen kişiler İDO'yu kullanarak Armutlu'ya gelirler. Kara yolunu tercih edecek olan kişiler de önce otobüsle Yalova'ya gelip buradan servislerle Armutlu'ya ulaşabilirler. Yalova'da havaalanı yoktur. Fakat il dışından gelenler önce İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na gelip oradan Yalova'ya otobüs ya da İDO'yla Yalova'ya ulaşabilirler.

Gizli Bahçe Camping

Gizli Bahçe Camping adı gibi Armutlu'nun gizli köşelerinden birisinde kalmı oldukça güzel bir kamp alanıdır. Denizin dibinde ormanlık bir alanda bulunan Gizli Bahçe Camping eğer deniz kenarı bir kamp yapmak istiyorsanız bu tercihinizi fazlasıyla olumlu bir şekilde karşılayacaktır. Özellikle yaz aylarında yoğunluk yaşanan Gizli Bahçe Camping'te bahar ayları da ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer doğayla iç içe ve aynı zamanda hizmet olarak da başarılı bir yer istiyorsanız bu isteğinizi Gizli Bahçe Camping fazlasıyla karşılayacaktır. Kamp alanında telefon ve internet de çekiyor bunun da ek bilgisini verelim.

Kamp alanına gelmeden önce market alışverişlerinizi yapıp gelmenizi öneriyoruz. Kamp alanı dışında market kısa bir mesafe içinde var fakat bu markette de tüm ihtiyaçlarınızı bulamayabilirsiniz. Zaten kamp alanında malzemelerinizi saklayabileceğiniz bir buzdolabı mevcut. Denizi oldukça berrak ve sığ. Bu sebeple çocuklu aileler çocuklarını gönül rahatlığıyla kamp alanında bulunan denize sokabilirler. Fakat denizinin biraz taşlı olduğunun da ek bilgisini verelim bu sebeple deniz ayakkabınız varsa getirmek isteyebilirsiniz yoksa da çok zorunlu değil. Plajı da oldukça güzel ve kumları oldukça yumuşak kamp alanı temizlik açısından da genel olarak başarılı.

Gizli Bahçe Camping Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla kalınmaktadır.
 • Çadır yeri kirası olarak günlük 50 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmeden de çadır kiralanmaktadır.

Gizli Bahçe Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti bulunmaktadır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Ortak buzdolabı vardır.
 • Otopark bulunmaktadır.

Fıstıklı Köyü Piknik Alanı Kamp Bölgesi

Mavi bayraklı plajı olan bir kamp yeri arıyorsanız bunun için Armutlu'da bulunan tek kamp alanı burası. Zaten içeri girdiğiniz vakit neden plajının mavi bayrağa sahip olduğunu anlayacaksınız. Bu sebeple Armutlu'ya gelenlerin sıklıkla tercih ettiği alanların başında gelmektedir. Fakat buranın bunaltıcı bir kalabalığı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü girişlerde araç başı 30 lira ücret alındığı için yoğun bir kalabalıktan söz edemeyiz fakat hafta sonu yerine hafta içi gelirseniz buranın daha tenha olduğunu da belirtmekte fayda var. Gençten yaşlısına ve çocuklu ailelerine herkesin yer aldığı bu kamp alanı hijyen konusunda da oldukça öne çıkan bir yerdir.

Kamp alanının eleştirilecek noktalarından bir tanesi içinde herhangi bir tesis olmamasıdır. Bu sebeple gelmeden önce mutlaka alışverişinizi yaparak gelmeniz gerekiyor. Fıstıklı Köyü'nde birçok market yer almakta. Fakat buraya gelirken çok bir erzak getirmenizi önermiyoruz çünkü kamp alanında bu erzakları saklayabileceğiniz bir buzdolabı bulunmuyor. Bundan dolayı eğer aracınız varsa ihtiyaçlarınızı köy alanından size 1-2 günlük yetecek seviyede alabilirsiniz. Doğasına gelecek olursak da masmavi bir denizi ve altın rengi bir plaja sahip olan Fıstıklı Köyü Piknik Alanı Kamp bölgesi bunun dışında kamp alanında gölgelik yer arayan kişiler için de alternatifler sunmaktadır.

Fıstıklı Köyü Piknik Alanı Kamp Bölgesi Konaklama Ücretleri

 • Araç girişi olarak 30 lira ücret talep edilmektedir.
 • Çadır yeri kirası olarak günlük 50 lira ücret ödenmektedir.
 • Çadır kirası hizmeti verilmemektedir.

Fıstıklı Köyü Piknik Alanı Kamp Bölgesi Hizmetleri

 • Duş, tuvalet hizmeti bulunurken maalesef elektrik hizmeti yoktur.
 • Bulaşıkları yıkayabileceğiniz bir alan vardır.
 • Mangal alanı mevcuttur.

Deniz Atı Camping

Armutlu'da deniz kenarında bulunan bir diğer kamp alanı da Deniz Atı Camping'tir. Bu kamp alanı diğer kamp alanlarına göre daha dar bir alanda kurulmuş olsa da erken saatlerde gittiğiniz vakit çadırınızı dilediğiniz yere kurabilirsiniz. Kamp alanı zeytin ağaçlarıyla süslenmiş bu da buraya farklı bir hava katmış. Denizi Armutlu'da yer alan diğer kamp alanları gibi oldukça temiz. Kamp alanının kendisine özel bir plajı olsa da bu plajın fazla büyük bir plaj olduğunu söyleyemeyiz bu da biraz dezavantaj oluştursa da kumlarının yumuşak olduğunu belirtmekte fayda olacaktır. Fakat manzara olarak Deniz Atı Camping'in Armutlu'daki en iyi alanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle gün batımı ve gün doğumunu burada izlemek ayrı bir zevk.

Kamp alanında içecek gibi temel ihtiyaçlarızı karşılayabileceğiniz bir büfemsi yer var. Fakat yiyecek ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden önce karşılamanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Zaten kamp alanında ortak kullanıma açık buzdolabı da var ve dilerseniz ortak mutfaklarını da kullanabiliyorsunuz. Burasının denizi Armutlu'da yer alan diğer yerlere göre biraz daha derin 5 metre açıldıktan sonra boyu yavaştan aşmaya başlıyorsunuz bu sebeple çocuklarıyla gelecek olan aileler çocuklarının denizde pek açılmamasına dikkat etmelidir. Bunun dışında kamp alanında hamağınızı kurup kitap okuyup, denizi seyredebilirsiniz. Yani genel olarak sınıfı geçecek doğasıyla oldukça güzel bir kamp alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Deniz Atı Camping Konaklama Ücretleri

 • Araç başı 30 lira ücret alınmaktadır.
 • Çadır yeri kirası olarak 50 lira ücret talep edilmektedir.

Deniz Atı Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik vardır.
 • Mutfak bulunmaktadır. Bu mutfakta ortak bir buzdolabı ve bulaşık yıkama alanı vardır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Büfe bulunmaktadır.
 • Mangal alanı vardır.

Çamlık Plaj Kamp Alanı

Burası konum olarak Armutlu'nun en güzel bölgelerinden bir tanesidir. Bu sebeple de kampçılar tarafından sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Fakat buranın çok farklı bir anlayışı var. Çoğu kamp alanında görülmeyen bir özellikle burada yalnızca cuma ve cumartesi günleri kamp yapabiliyorsunuz. Bu sebeple buraya gelecek olan kişiler bunun bilincinde olmalı ve 2 günlük bir kamp planı yaparak buraya gelmelidir. Burası plaj olarak Armutlu ve bize göre Marmara'nın en güzel plajlarından bir tanesine sahiptir. Özellikle plajın büyüklüğü göz önünde bulundurulduğu vakit oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz ve bu sebeple dilerseniz plajın sakin yerlerine de çadırınızı kurabilirsiniz.

Plaj olarak oldukça başarılı olduğunu söyledikten sonra sıra gölgelik alanlara geliyor. Kamp alanında birçok ağaç var ve yeşilin tonları konusunda oldukça başarılı bir yer. Bu sebeple ağaçların diplerine çadırınızı kurup gölgelik alanlarda kamp keyfinin tadına varabilirsiniz. Kamp yapmak isteyen kişiler için yalnızca cuma ve cumartesi günleri hizmet verdiğini söylemiştik bu sebeple buraya gelmeden önce öyle abartılı bir şekilde alışveriş yapmanıza da gerek olmayacaktır. Zaten kamp alanı içinde de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe de bulunmaktadır. Doğası ve farklı işletme politikasıyla dikkat çeken kamp alanlarından biri olan Çamlık Plaj Kamp Alanı'na gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.

Çamlık Plajı Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Araç girişi olarak 40 lira ücret talep edilmektedir.
 • Çadır yeri kirası olarak 50 lira ücret alınmaktadır.

Çamlık Plajı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş ve tuvalet bulunmaktadır.
 • Büfe yer almaktadır.
 • Masa ve sandalye 20 lira karşılığında kiralanmaktadır.
 • Mangal alanları mevcuttur.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı

Erikli Şelalesi aracınızla gittiğiniz takdirde Armutlu'ya yalnızca 15-20 dakika uzaklıktadır. Bu sebeple listemize dahil ettik. Erikli Şelalesi Marmara Bölgesi'nin en güzel şelalelerinden bir tanesidir. Bu sebeple eğer şelaleli ortamlarda kamp yapmayı seviyorsanız mutlaka tercih etmenizi öneriyoruz. Doğanın içinde kuş sesleriyle huzur bulmak için buraya gelebilirsiniz. Gelmişken fotoğraf makinenizi de getirmeyi unutmayın. Bu manzarada fotoğraf çekme isteğiniz oluşacaktır. Kamp alanı doğa yürüyüşü ve bisiklet sevdalıları için de oldukça iyi bir yerdir. Doğanın ortasında şehrin gürültüsünden uzak sessiz sakin bir şekilde spor yapmak oldukça iyi gelecektir.

Birçok ağaç Erikli Şelalesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu ağaçlar arasında kestane, göknar, karaağaç ve ıhlamur ağaçlarını sayabiliriz. Çadırlarınızı isterseniz şelale kenarında dilerseniz bu ağaçların altında kurabilirsiniz. Kamp alanının bir diğer güzelliği de yayla havasına sahip olması. Fakat bunun da bir dezavantajı buradaki havanın mevsim normallerinden biraz aşağıda kalması. Bunu da önlemek için yine buraya gelmeden önce yazın gelseniz dahi bir hırka getirmenizde fayda olacaktır. Kamp alanı içinde büfe de yer almaktadır siz yine de gelmeden önce gerekli alışverişlerinizi yapabilir ve yiyecek, içeceklerinizi ortak buzdolaplarında koruyabilirsiniz.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri kirası olarak 25 lira ücret talep edilmektedir.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti bulunmaktadır.
 • Ortak buzdolapları yer almaktadır.
 • Büfe yer almaktadır.
 • Belirli bölgelerde mangal alanı bulunmaktadır.
 • Kamp ekipmanları kiralayabileceğiniz bir alan mevcuttur.

Armutlu'da Gezilecek Yerler

Armutlu Kaplıcası

Armutlu Kaplıcası Yalova'nın ve Türkiye'nin en iyi kaplıcaları arasında yer almaktadır. Yalnızca yerli halk değil aynı zamanda yabancı turistler tarafından da sıklıkla ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir. 57-73 derece arasında bulunan kaplıcanın suyu oldukça temiz ve berraktır. Aynı zamanda Armutlu Kaplıcası'nın çevresi de oldukça güzeldir ve insanın içini açmaktadır. Ağaç ve makilerle çevrili vadinin Bizans döneminden kalma olduğunu söylenmektedir. Yani bu sulardan Bizans döneminde dahi faydalanılıyormuş.

Kaplıcaların gelişmesiyle birlikte çevresinde birçok tesis ve otel de yapılmıştır. Bu kaplıcaların birçok hastalığa iyi geldiği de belirtilmektedir. Bu hastalıkların arasında kireçlenmeden fıtığa, iltihaptan cilt hastalığına birçok şeyi saymak mümkün olacaktır. Aynı zamanda kalp hastaları da sıklıkla Armutlu Kaplıcası'nı tercih etmektedir. Sizin herhangi bir hastalığınız olmasa dahi bu kaplıcalara gelip güzel bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Oldukça gelişmiş bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Armutlu Plajı

Girişi tamamen ücretsiz olan Armutlu Plajı Marmara Bölgesi'nin en iyi plajlarından bir tanesidir. Armutlu nüfus olarak oldukça küçük bir ilçe olduğu için plajlarında da hafta içleri çok fazla bir yoğunluk olmuyor. Sizler de hafta içi, hafta sonu fark etmeksizin sessiz sakin bir plaj arıyorsanız Armutlu Plajı'nı tercih edebilirsiniz. Özellikle yazları sıcak havalardan bunalan kişiler için Marmara'nın o soğuk denizine girmenin tadı bir başka olacaktır.

Armutlu Plajı'nın bir diğer özelliği de şezlong kiralama şansına sahip olmanızdır. Günde 15 lira vererek Yalova'nın en güzel plajlarından bir tanesinde sabahtan akşama kadar güneşlenebilirsiniz. Plajın bulunduğu alanda içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak kafeler de bulunmaktadır. Yine plaj dışında kafe ve restoranlarda yiyecek ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Armutlu kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi az ama öz alternatifler sunmuştur. Deniz kenarında, zeytin ağaçlarının altında kamp yapmak için Yalova’nın mütevazi ilçesi olan Armutlu’ya gelip sevdiklerinizle güzel bir kamp yapabilirsiniz.  Bu kamp alanlarında çadır ve karavanla kamp yapılmaktadır bu sebeple bungalov evlerde kamp yapmak isteyen kişiler için Armutlu alternatif sunamamaktadır. Gezecek yer olarak da pek alternatif bulunduğu söylenemez. Çünkü Armutlu oldukça küçük bir ilçedir. Fakat buraya geldiğiniz vakit Armutlu çevresinde yer alan Yalova’nın diğer tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret edip tatil keyfini tamamlayabilirsiniz.

Armutlu Kamp Alanları | En İyileri, Kamp İmkanları, Gezilecek Yerler, Fiyat Bilgisi ve Ulaşım