Yemek

Annem Pide & Kebap, Ankara

Annem Kebap canım ne zaman kebap tarzı bir şeyler istese tercih ettiğim başarılı mekânlardan bir tanesi. Bu tarz yerlerde samimiyete oldukça önem veren bir insanım. Bu sebepten dolayı da burasını ayrı tutuyorum çünkü çalışanlar sizi tanısalar da tanımasalar da aynı ilgi ve alakayı gösteriyorlar.

Bir kebapçının olması gerektiği tarzda dekore edilmiş ve temizlik, hijyen bakımından da sınıfı geçen bir yer. İkram böyle bir yer için oldukça hassas olduğum bir konudur ve genelde ikram yoksa tercih etmem. Burası ikram olarak da oldukça cömert bir işletme. Salata, ezme ve yoğurt ikram ediliyor ve özellikle ezmenin tadı oldukça güzel.

Yemekten sonra bazı yerlerde çay ikramı olsa da o çayı işletmenin tavrından dolayı zor bitirip hemen kalkmak durumunda kalırsınız. Fakat burası öyle değil yemekten sonra çayınızı rahatça içip dostlarınızla dilediğiniz gibi sohbet etme şansına sahipsiniz.

Benim burada en beğendiğim yiyeceklere gelecek olursak lahmacunu söyleyebilirim. Genellikle kebaplarda lahmacun pek tercihim olmasa da buranın lahmacununu ayrı tutuyorum ve oldukça beğeniyorum. Aynı zamanda dönerleri bana göre Ankara’nın en iyilerinden bu sebeple buraya geldiğiniz vakit dönerli yiyeceklerini seçebilirsiniz. Adana kebabı da bir diğer favorim.

Ne kadar kalabalık olursa olsun servis çok aksamıyor ve siparişiniz kısa bir sürede hazır oluyor. Bana göre fiyat olarak da vermiş olduğu hizmete göre oldukça uygun.

Konum ve iletişim bilgileri

Mustafa Kemal Mah. 2157 Sok. No:11/A Söğütözü, Çankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 5,6 km mesafede
+90 312 219 44 88

R