Yemek

Ankara Deniz Yıldızı, Ankara

Deniz ürünlerinin servis edildiği restoranlarda kaliteli bulmak çoğu zaman mümkün olmuyor. Ankara Deniz Yıldızı restoran bu durumun tamamen dışında yer alıyor. Burası için çok iddialı bir yer tespitinde bulunsam çok doğru olur.

Öncelikle ortamın nezihliğinden başlamak istiyorum. Burası çok hoş tasarlanmış ve müşteri kalitesi olarak çıtayı bir hayli yükseltmiş bir yer. Mekâna giriş yaptığınızda kapıda karşılaşıyorsunuz ve çalışan arkadaşlar oturacağını masa için bile yardımcı oluyor.

Bu kadar iddialı olunca mekanın hijyenik olması da kaçınılmaz oluyor. Genel temizliği gayet güzel olduğu kadar lavabolar da burada çok hijyenik.

Masanıza oturduktan sonra önünüze gelen menüde yüzlerce çeşidin olduğunu görüyorsunuz. Uzun ve zor bir seçimin aşamasında siparişinizi verdiğinizde servisiniz hızlıca hazırlanıp size sunuluyor. Yemeklerin lezzeti zaten ortalamanın çok üstünde. Mezeler harika ve balıklar kesinlikle taze. Özellikle ben istiridye soslu ızgara kalamara bayıldım. Beni en çok etkileyen bir diğer durum ise servis kalitesi.

Çalışanların gözü sürekli masanızda oluyor ve tabaklarınız siz daha istemeden değiştiriliyor. Eğer rakı içiyorsanız istediğiniz ikinci duble yeni ve temiz bir bardakta veriliyor. İstediğiniz rakı dubleleri arasında ise çay servisi siz daha istemeden yapılıyor. Bu yönüyle buranın servisini gerçekten çok beğendiğimi söylemeden edemeyeceğim.

Ankara Deniz Yıldızı merkezi bir yerde bulunuyor. Merkezi konumu nedeni ile çok kolay ulaşılabilir ve kesinlikle park sorunu olmayan bir yer. Buranın tek olumsuz olarak değerlendirilebilecek tarafı fiyatlarının biraz yüksek olması. Açıkçası burası bir miktar yüksek fiyatlı bir yer. Ama verilen hizmet iddialı olmalarını kanıtlar nitelikte iyi diyebilirim.

Sıradan balıkçı restoranlarına çok çok iyi bir yer olan Ankara Deniz Yıldızı restoran güzel bir akşam yemeği beklentisi olan herkes tarafından rahatlıkla gidilebilir bir yer.

Konum ve iletişim bilgileri

Saltoglu Bulvari, 2753. Cadde, No:37 Cayyolu, Ankara 06600 Türkiye
+90 312 240 12 11

R