Yemek

Anadolu Kayseri Mutfağı, Ankara

Türkiye’nin hemen her şehrinde olduğu gibi Kayseri’de de kendine has yöresel lezzetler bulunmaktadır. Sebze yemeğinden, et yemeğine, salata çeşitlerinden tatlılarına kadar kendini diğer şehirlerden ayıran bir mutfak kimliğine sahiptir.

Yöresel mutfaklar denilince aklımıza en başta gelenlerden biridir Kayseri mutfağı. Yıllar geçtikçe alışmış olduğumuz tatlar zamanla değişebiliyor üstüne yeni tatlar eklenip çıkarılabiliyor. Sizde benim gibi yediğiniz yemeğin değişikliğe uğramamış, yöresiyle tam uyumlu şekilde önüme gelmesini istiyorum diyenlerdenseniz tercihinizi Kayserinin tüm tatlarını bir arada bulabileceğiniz Anadolu Kayseri Mutfağından yana yapmalısınız. Ankara Çankaya’da sizleri bekleyen Anadolu Kayseri Mutfağı enfes tatlarıyla sizi Kayseri’ye kısa bir gezintiye çıkmış gibi hissettirecek. En yakın metro istasyonuna 800 metre uzaklıkta olan bu işletmeye ulaşım da bir hayli kolay. İçeri girdiğinizde sizi güler yüz ve samimiyetle karşılayan çalışanları mutlaka dikkatinizi çekecektir. Mekan sıkıcı değil ve tasarımına açıkçası ben bayıldım. Işıklandırmaları bile insanların rahatı düşünülerek planlanmış olmalı.

Son derece temiz ve hijyenik bir ortamda Kayseri yöresinin enfes lezzetlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kayseri denilince gözünüzde canlandırdığınız o muhteşem mantının yanı sıra pastırmalı kuru fasulyesi, yağlaması, bamya çorbası, etli yaprak sarmasıyla adeta sizi selamlayan bu işletme vazgeçilmezleriniz arasında olacak. Yemekten sonra tatlı keyfinizi de gül tatlısıyla süsleyebilirsiniz.

Çocuklarınızın eğlenmesi için de çocuk oyun alanı olan bu işletme de ailecek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanında akraba buluşmaları için bu işletmeyi birebir tavsiye ederim. Mantısını evinize paket olarak da yaptırabileceğinizi bilmelisiniz.

Fiyatları da son derece uygun olan işletmenin bıraktığı tek negatif izlenim porsiyonlarının küçüklüğü bu ufak ayrıntı dışında oldukça memnun kalacağınız ve Ankara’daki vazgeçilmezleriniz arasında olacağını düşündüğüm Anadolu Kayseri Mutfağı Çankaya’da sizleri bekliyor.

İletişim ve konum bilgileri

Kültür Mh, Libya Cd. 34/A, Çankaya/Ankara
03124339080

R