Tatilciler için belli başlı yerler bulunmaktadır. Bu yerlerin birçoğu Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Özellikle İstanbul halkı fırsat buldukları her vakit Marmara Bölgesi'nde yer alan tatil yerlerine gitmeyi tercih ederler. İşte bunlardan bir tanesi de Balıkesirdir. Balıkesir'de yer alan birçok ilçe tatilcilerin favori konumundadır. Bunlardan bir tanesi de şüphesiz ki Altınoluk'tur. Altınoluk özellikle yaz döneminde yerli, yabancı turistlerin ilgi odağıdır ve Altınoluk kamp alanları açısından da çevresiyle birlikte alternatifler sunmaktadır.

Altınoluk'a gelmenin en kolay yolu şüphesiz ki hava yoludur. İstanbul, Ankara gibi büyük illerden haftanın 7 günü buraya uçuş vardır. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nı tercih etmeniz halinde buradan Edremit merkez yalnızca 7 kilometre uzaklıktadır. Bunun dışında yine kara yolu ve İstanbul'dan deniz yoluyla Erdemit'e çok kısa süre içinde ulaşabilirsiniz ve oradan Altınoluk'a gelebilirsiniz.

Sır Motel Camping

Sır Motel Camping Altınoluk'ta bulunan en lüks kamp yerlerinden bir tanesidir. Bu sebeple çocuklu aileler de gönül rahatlığıyla burayı tercih edebilirler. Çünkü dilerseniz çadır ve karavanda klasik bir kamp yapabileceğiniz gibi aynı zamanda motel imkanlarından da yararlanıp odalarda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra konumu olarak Altınoluk'un en güzel yerlerinden birisinde konumlanmış Sır Motel Camping'te düğün, kokteyl, toplantı gibi organizasyonları yapmanız için de imkanlar sunulmaktadır. Bunların dışında kahvaltısının da oldukça tercih edildiğini ve sırf kahvaltı için buraya gelen kişiler olduğunu söyleyelim. Tüm bunlar düşünüldüğü vakit de ortaya çok iyi bir kamp alanı çıkıyor.

Manzarasına gelmişken denize sıfır bir konumda konumlanmış kamp alanı yeşil bakımından da oldukça zengin bir yerdir. Altınoluk'un en merkezi kamp alanlarından bir tanesi olan kamp alanına gelmeden önce erzak alışverişi yaparak abartıya kaçmanıza gerek olmayacak. Çünkü kamp alanında hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız alanlar mevcut. Market, restoran ve daha birçok yer yürüme mesafesiyle yalnızca 2 dakika bu çok önemli bir avantaj. Bunların dışında mangal severler için de kampta mangal alanları oluşturulmuş durumda. Mangalınızı burada yakabilirsiniz dilerseniz kamp alanının restoran bölümünden de yemek ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Sır Motel Camping Konaklama Ücretleri

 • İşletme çadır hizmeti vermektedir. Kendi çadırlarında kalmanın ücreti 150 liradır. Bu fiyat içinde masa, sandalye, elektrik gibi birçok hizmet de dahildir.
 • Kendi karavan ve çadırıyla gelecek olan kişiler de kamp alanında diledikleri gibi konaklayabilir. Bu ücret yaklaşık olarak 50-100 lira olarak çadır ve karavanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir.

Sır Motel Beach Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti verilmektedir.
 • Ortak buzdolabı ve ortak mutfak gibi hizmetler de verilmektedir.
 • Mangal alanı mevcuttur.

Güre Camping Plaj Aile Çay Bahçesi

Adından da anlaşılacağı üzere burası hem çay bahçesi hem de kamp alanı olarak kullanılmaktadır ve genel olarak aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Marmara Denizi'nin en güzel hallerini göreceğiniz bu kamp alanında özellikle gölgelik alanın bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede de sıcak yaz günlerinde dahi kamp alanı bunaltıcı olmuyor. Genellikle ailelerin tercih ettiği bir kamp alanı olduğunu söylemiştik. İşte bu sebeplerden dolayı ortak kullanım alanlarının oldukça temiz ve bakımlı olduğunu söyleyebiliriz. Plajı da oldukça güzel ve kumsal da yumuşak bu sebeple sabah, akşam istediğiniz vakit plajda istediğiniz gibi gezebilir güzelce güneşlenebilirsiniz.

Kamp alanının en büyük avantajlarından bir tanesi de şüphesiz ki geniş bir alan üzerinde kurulmuş olmasıdır. Bunun avantajını da çok iyi bir şekilde kullanmışlar ve alanları oldukça yeterli seviyede tasarlamışlar. Aynı zamanda sevdiklerinizle çadır kurduğunuz vakit diğer kişilerle dip dibe bir kamp yapmamış olmanız da oldukça önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Mangal severler için mangal alanı da mevcut. Bunların yanı sıra çok üst düzey bir hizmet verdiğini, lüks bir yer olduğunu söylemek mümkün değil. Fakat mütevazı bir şekilde ailenizle ve sevdiklerinizle klasik bir kamp yapmak istiyorsanız tercih edeceğiniz Altınoluk'ta en iyi yerlerden bir tanesi.

Güre Camping Plaj Aile Çay Bahçesi Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri kirası olarak gecelik 50 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmenin hazır çadırlarında kalmanın ücreti de 100 liradır.

Güre Camping Plaj Aile Çay Bahçesi Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Ortak kullanım için buzdolabı vardır.

Kamp Olive

Altınoluk Balıkesir'de yer alsa da aslında Çanakkale'ye oldukça yakındır. Bu sebeple Altınoluk'a kadar gelmişseniz Çanakkale'de yer alan kamp alanlarını da ziyaret edebilirsiniz. Kamp Olive Altınoluk'a yalnızca 20 kilometre uzaklıktadır ve aracınızla 15-20 dakika gibi bir mesafede gidebilirsiniz. Kadın bir girişimci tarafından kurulan birçok kamp alanına göre oldukça yeni bir kamp alanı olan Kamp Olive bu çevredek bulunan kamp alanları arasında en sık tercih edilen yerlerden bir tanesidir. Bunda denize sıfır olması, gölgelik alanlarının çok olması, sahilinin muhteşem denecek seviyede olması ve verilen hizmet kalitesinin oldukça yüksek olması gibi sebepleri saymak mümkündür.

Kamp Olive zeytin ağaçlarıyla süslü bir kamp alanıdır ve bu kamp alanında daha önce görmüş olmadığınız kadar yıldız görebilirsiniz. Bu sebeple akşam vakitlerinde gökyüzünü incelemenizi şiddetle öneriyoruz. Denizine çarşaf gibi dersek abartmış olmayız oldukça güzel ve sığ bir deniz çocuğunuzla birlikte de gönül rahatlığıyla girip yüzebilirsiniz. Mangal severler için mangal yakma alanları da mevcut. Eğer mangal değil de normal bir şekilde yemek yapmak istiyorsanız piknik tüpü getirmeniz gerekiyor. Çünkü kamp alanında ortak mutfak alanı yok. Yine yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanından karşılayabilirsiniz fakat ortak buzdolabı olduğu için bunları da kamp alanına gelmeden önce alabilirsiniz.

Kamp Olive Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak günlük 45 lira ücret alınmaktadır.
 • İşletmenin kendi çadırları da var. Bunların da fiyatları büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor.

Kamp Olive Hizmetleri

 • Duş, tuvalet elektrik ve internet hizmeti bulunmaktadır.
 • Market yer almaktadır.
 • Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe bulunmaktadır. Sahilde bulunan bu büfede alkollü içecek hizmeti de verilmektedir.
 • Ortak buzdolabı bulunmaktadır.
 • Çamaşır yıkama alanı ve bulaşık yıkama alanı bulunmaktadır.
 • Şezlong ve şemsiye hizmeti verilmektedir.

İnci Camping

Burası da yine Kamp Olive gibi Çanakkale'de bulunan ve Altınoluk'a yalnızca 20 dakikalık bir mesafede bulunan kamp alanıdır. Bu bölgede yer alan diğer kamp alanları gibi İnci Camping de zeytin ağaçlarıyla süslü bir kamp alanıdır. Yine denize sıfır bir konumda yer alan kamp alanının kendisine özel bir iskelesi de bulunmaktadır. Aileler, arkadaş grupları bu kamp alanını gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Doğasıyla bu bölgenin yansımasıdır diyebiliriz. Gündüzleri ayrı geceleri ayrı güzeldir. Tek söyleyebileceğimiz şey denizinin biraz taşlı olması. Bu konuda rahatsız olurum diyorsanız deniz ayakkabısı giymenizi öneriyoruz böylece bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamamış olacaksınız.

Kamp alanında temel yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe de bulunuyor. Fakat daha detaylı bir alışveriş yapmak istiyorum diyorsanız kamp alanına gelmeden önce erzak alışverişinizi yapabilirsiniz. Zaten kamp alanında ortak kullanıma açık buzdolapları vardır ve bu buzdolapları neredeyse bir çadıra bir buzdolabı diyebileceğimiz kadar fazladır. Yine kamp ateşi yakmak, mangal yapmak gibi konularda herhangi bir kısıtlama da bulunmamaktadır. Kamp alanının sahipleri oldukça cana yakın kişilerdir. Aklınıza takılan hemen her konuda size yardımcı olmaktadır. Tüm bunlar düşünüldüğü vakit Marmara'da rahatlıkla kamp yapabileceğiniz alanlardan bir tanesidir.

İnci Camping Konaklama Ücretleri

 • İşletmenin kendi çadırları için günlük 100 lira ücret talep edilmektedir.
 • Kendi çadırınızla gelmeniz durumunda bu ücret 75 lira olacaktır.

İnci Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti verilmektedir.
 • Küçük bir market ve restoran bulunmaktadır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Ortak buzdolabı bulunmaktadır.

Nil Kamp

Nil Camp da İnci Camping ve Kamp Olive gibi Altınoluk'a yalnızca 15-20 dakika mesafede bulunan bir kamp alanıdır. Genellikle ailelerin tercih ettiği kamp alanı bu bölgelerin tipik özelliklerini taşımaktadır. Nil Kamp'ta da diğer kamp alanlarında olduğu gibi zeytin ağaçları kamp alanını süslemektedir. Buraya kamp yapmaya gelen birçok kişinin tercihi zeytin ağaçlarının altına çadır kurmak olmaktadır. Bunun dışında yine diğer kamp alanları gibi denize sıfır bir konumda kurulmuş olan Nil Kamp Kazdağları'nın da eteğindedir. Kazdağları bilindiği üzere dünyanın oksijen kaynağı olarak en zengin 2 yerinden bir tanesidir. Bu sayede hem dağ manzarası hem oksijen göz önünde bulundurulduğu vakit burası bir cennete dönüşüyor.

Kamp sahipleri yemek konusunda da sizi düşünmüş durumdalar. Genellikle atıştırmalıklar üstüne kurmuş oldukları küçük bir büfeleri var buralarda birbirinden lezzetli atıştırmalıkları yiyebilirsiniz. Aynı zamanda kamp sakinlerinin rahat bir şekilde yemeklerini yapmaları için ortak mutfak olanı da oluşturulmuş. Kamp alanı içinde temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olsanız da buraya gelmeden önce yiyecek ve içecek alışverişlerinizi yaparak gelmenizi öneriyoruz. Zaten buzdolaplarında bu yiyecek ve içecekleri rahat bir şekilde muhafıza edebilirsiniz. Bunların yanında kamp alanında kamp ateşi yakmak ve mangal yapmak gibi konularda da herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Nil Kamp Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla konaklamak mümkündür.
 • Yer kirası olarak 100 lira ücret talep edilmektedir.

Nil Kamp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Mangal alanı bulunmaktadır.
 • Büfe bulunmaktadır.
 • Ortak mutfak alanı vardır. Bu mutfak alanlarında bulaşık yıkama imkanına da sahipsiniz.
 • Ortak buzdolabı yer almaktadır.

Altınoluk ve Çevresinde Gezilecek Yerler

Sarıkız Tepesi

Kazdağları Balıkesir ve çevre illerin en gözde yerlerinden bir tanesidir. Burada birçok farklı tepe bulunmaktadır fakat bu tepelerin bir kısmına tek başına çıkmak mümkün değildir ve bu tepelere çıkmak için yanınızda bir rehber bulunması gerekmektedir. İşte Sarıkız Tepesi de bu yerlerden bir tanesidir. Tepeye mutlaka çıkmanızı öneriyoruz özellikle şehir manzaralarını bu tarz tepelerden izlemeye bayılıyorsunuz.

Edremit Körfezi, Ayvalık ve Midilli Adası başta olmak üzere birçok noktayı en detaylı şekilde görebileceğiniz bu tepenin yüksekliği tam tamına 1574 metredir ve Kazdağı'nın en yüksek üçüncü tepesi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu tepenin en yoğun olduğu ay ağustos ayıdır. Bir efsaneye göre hacdan dönen bir baba kızı hakkında bir iddia duyar ve bu duruma çok sinirlenip kızını bu tepeye bırakır. Bu tepede kızı gören yöre halkı babaya kızını affetmesini söyler ve baba da daha fazla dayanamayıp kızını almaya gider. Fakat tepeye gittiği vakit kızını bulamaz. İşte tepe adını buradan almıştır ve her ağustos ayında yöre halkı buraya gelir.

Başdeğirmen Köprüsü

Başdeğirmen Köprüsü bu ve çevre bölgelerdeki en eski köprüler arasında yer almaktadır. Köprü Romalılar döneminde yapılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Bu sebeple yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerin de oldukça uğrak noktası olan bir kamp alanıdır. Romalıların bu köprüyü Truva'ya ulaşmak için yaptırdığı bilinmektedir. Burası aynı zamanda oldukça güzel bir mesire alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Yılın her döneminde buraya giderseniz gidin belli bir kalabalığın burada olduğunu görebilirsiniz.

Başdeğirmen Köprüsü yakınlarında aynı zamanda Mıhlı Şelalesi de bulunmaktadır. Bu şelale ve çevresinde birçok ağaç bulunmaktadır. Ağaçlar o kadar gür ve fazladır ki kafanızı yukarı kaldırdığınız vakit ağaçlardan gökyüzünü görmek pek de mümkün olmayacaktır. Burası fotoğraf çekmek için de oldukça güzel bir alandır. Buradaki birçok yapı tarihine saygı duyulup bugüne kadar korunmuştur. Doğal güzelliğinin yanında tarihi güzelliği de bir araya eklendiği vakit burası mutlaka gelmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Altınoluk Sahili

Altınoluk Sahili tam 43 kilometre uzunluğunda. Türkiye'de mavi bayrak almaya hak kazanmış bir plaj alanı bulmak pek de kolay olmuyor. Fakat Altınoluk bu konuda oldukça zengin bir yer. Bu sebeple sahilleri gezmeyi seven bir yapınız varsa Altınoluk Sahillerini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Deniz feneri ve birçok koyu da yine Altınoluk Sahili'nde görebilirsiniz. Denizinin oldukça serin bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Yaklaşık olarak 10 adet plajının bulunduğunu söyleyebiliriz bu 10 plajdan tam tamına 7 tanesinde mavi bayrak var. Bu oranın ne kadar fazla olduğunu anlatmaya gerek yok. Denizi serin ve oldukça güzel olan bu plajlarda deniz kestanesi, yosun da görmeniz biraz ihtimal dahilinde. Fakat bunun oldukça doğal olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü hemen hemen tüm denizlerde az da olsa bu tarz şeyler görmek mümkündür. Aynı zamanda Altınoluk Sahili'ni incelediğimiz vakit birçok su sporu etkinliklerinin de yapıldığını görebiliriz. Bunların dışında tekne turlarına da katılabilrisiniz. Bu tekne turlarında Marmara'nın en güzel bölgelerine geziler düzenlenmektedir.

Sütüven Şelalesi

Hasan Boğuldu Göleti bu alandaki en gözde yerlerden bir tanesidir. İşte bu göletin yanında hemen Sütüven Şelalesi bulunmaktadır. Şelaleleri seviyorsanız burasının da Altınoluk çevresinde görebileceğiniz en iyi şelaleden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Çevresi çam ağaçlarıyla süslü olan Sütüven Şelalesi'nin boyutu yaklaşık olarak 17 metre uzunluğundadır.

Şelale genel olarak nisan ve mayıs aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bunun sebebi de karların erimesi olarak gösterilmektedir. Karların erimesi sonucunda şelale ayrı bir güzel olmaktadır. Çevresinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz aynı zamanda yöre halkı da şelale ve çevresinde yöresel gıdalar için stantlar kuruyor. Bu stantları da incelemenizi öneriyoruz. Romalılardan kalan su kemerleri de Sütüven Şelalesi'ne oldukça yakın konumdadır. Yine şelale çevresinde büfe ve restoran bulunması da buranın en büyük artılarından bir tanesidir.

Altınoluk kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi çok zengin bir yer olmamasına rağmen çevresinde özellikle 15-20 dakika yol aldığınız vakit Çanakkale'de birçok güzel seçenek yer almaktadır. Bunun yanı sıra gezilecek yerler bakımından da zengin bir yerdir. Kamp tatili için Marmara'daki en iyi bölgelerden bir tanesidir.

Altınoluk Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Olanakları, Ücretleri, Gezilmesi Gereken Yerler ve Ulaşım