Alanya Akdeniz Bölgesi'nin en çok turist çeken ve doğal güzelliğiyle ön plana çıkan yerlerin başında gelmektedir. Her ne kadar Antalya'ya bağlı bir ilçe de olsa kendine özel havalimanı olması, gelişmişliği düşünüldüğü vakit çoğu ilden daha gelişmiştir. Aynı zamanda kamp için de oldukça güzel yerleri bulunan Alanya kamp alanları bu kamp alanlarını tercih edenler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Ulaşım olarak oldukça basit bir konumda olan Alanya'ya Gazipaşa Alanya Havalimanı'nı tercih ederek gelebilirsiniz. Araçla gelecek kişiler için de İstanbul'dan 800 kilometre Ankara'dan 500 kilometre uzaklıktadır. Kamp alanlarına ulaşım için de özel araçlarınızı tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda özel servisleri de tercih edebilirsiniz. Ulaşım olarak oldukça basit bir konumdadır.

İncekum Orman Kampı

Akdeniz bölgesinin yeşilini ve mavisini en güzel şekilde görebileceğiniz yerlerden bir tanesi de İncekum Tabiat Parkıdır. Bu park içinde kamp alanı da yer almaktadır ve özellikle yaz aylarında kamp alanının oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat günübirlik piknikçiler de burayı sıklıkla tercih ettiği için özellikle hafta sonları aşırı bir yoğunluk olduğunu söylememizde fayda olacaktır. Bu sebeple sabah erken saatlerde gelmek doğru olacaktır. Hem doğanın içinde kamp yapmak isteyen hem de belirli başlı temel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler için burası tam aradıkları şeyi veriyor.

Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, Alanya'nın o güzel denizinde sabah akşam istediğiniz kadar yüzebileceğiniz bir kamp alanı. Aynı zamanda temizlik olarak da bu kadar yoğun bir yer olmasına rağmen oldukça bakımlı bir yer olması da dikkat çeken bir diğer özelliği diyebiliriz. Özellikle sahil kısmı birçok kişinin oldukça beğendiği bir alan. Bisikletinizi de getirip doğanın ortasında bisiklet keyfinizi yapabilirsiniz. Burası Alanya'ya gelip kamp yapmak isteyen kişilerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir alan.

İncekum Orman Kampı Konaklama Ücretleri

 • Konaklama olarak tek alternatifiniz çadır. Çadır yerlerinin denize yalnızca 150 metre uzaklıkta olması da çok güzel bir ayrıntı. Fakat dilerseniz ormanın iç bölümlerinde de kampınızı kurabilirsiniz.
 • Çadır yeri kirası olarak da kişi başı 33 lira ücret alınmaktadır.

İncekum Orman Parkı Kampı Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Buzdolabı Kiralama
 • Elektrik
 • Market (kamp alanının dışında yürüme mesafesinde de marketler yer almakta)
 • Mangal Alanı
 • Çamaşırlık

Manavgat Belediyesi Kamp Alanı

Manavgat Alanya'nın en büyük belediyelerinden bir tanesidir. Manavgat Belediyesi Kamp Alanı da yalnızca Alanya'da değil Türkiye'de akla gelecek kamp alanlarından bir tanesidir. Her şeyin düşünülmüş olduğu bu kamp alanı özellikle temizliği ve çadır, karavan bölgelerinin net olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu özellikleri sayesinde özellikle aileleriyle gelecek kişiler için buranın oldukça ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Doğasına gelecek olursak Manavgat'ın en güzel yerlerinden birine konumlanmış kamp alanı özellikle berrak denizi ve sahiliyle buraya gelenleri büyülüyor. Yeşil alanların çokluğunun da avantaj oluşturduğu Manavgat Belediyesi Kamp Alanı denize girmeyi sevmeyen için havuz da oluşturmuş durumda. Merkeze oldukça yakın olan kamp alanı içinde küçük bir market ve restoran bölümü de mevcut. Bunların yanı sıra erzaklarınızı da kendiniz getirip mutfak bölümünde istediğiniz yemekleri yapabilirsiniz. Kamp alanı içinde mangal ve ateş yakmak yasak olsa da hemen yanında bulunan mesire alanında bu ihtiyacınızı da karşılamanız mümkün olacaktır.

Manavgat Belediyesi Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Burada konaklamak için alternatifler çadır ve karavan alanlarıdır. Bu 2 alan da oldukça iyi bir şekilde ayrılmıştır ve bu sayede rahatsızlık ortaya çıkmamaktadır.
 • Fiyatları da oldukça uygun olan kamp alanında çadır yeri kiralamanın günlüğü kişi başı 25 liradır.
 • Karavan yeri kiralayacak olan kişiler için de kişi başı 40 lira ücret talep edilmektedir. Aynı zamanda karavanlar için karavan yıkama alanı bile bulunmaktadır.

Manavgat Belediyesi Kamp Alanları Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Elektrik
 • Ortak Mutfak
 • Çamaşır Makinesi
 • Sandalye ve Masa Kiralama
 • Şezlong Kiralama
 • Havuz

Alanya'da Gezilmesi Gereken Yerler

Alanya'ya kadar gelmişken bu güzel tatil bölgesinin gezilmesi gereken yerlerini de görmeden gitmek olmaz. İşte o yerler ve bazı bilgileri;

 • Alanya Kalesi ve Surlar: Alanya denilince akla gelen ilk yer kesinlikle burasıdır ve Alanya Kalesi ve Surlar Alanya'nın simgesidir. 1221 yılında Selçuklular tarafından yaptırılmış olan kale ülkemizde bulunan diğer kalelere oranla çok daha iyi korunmuştur ve yerli, yabancı turistlerin ilgi odağındadır.
 • Kızıl Kule: 1226 yılında yine Selçuklular tarafından yaptırılmış olan Kızıl Kule sekizgen şeklinde ve 5 katlı bir kaledir. Oldukça heybetli gözüken kale yapıldığı dönemde dahi kitaplara konu olmuştur. Kalenin ilk katı etnografya müzesi olarak hizmet vermektedir ve müzelere ilginiz varsa mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.
 • Alanya Atatürk Evi Müzesi 1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat konakladığı bu ev 1987 yılında müze eve dönüşmüştür. Birinci katta Atatürk'ün kişisel eşyalarının sergilendiği müze evin ikinci katında daha çok yörenin mobilya ve ev hayatlarına örnek yapılar sergilenmektedir. Müze eve giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
 • Laertes Antik Kenti: İçinde agora, hamam, sarnıç, tiyatro, ev ve tapınakları bugüne kadar gelmiş olan antik kent milattan önce 7.yüzyıldan kaldığı tahmin edilmektedir. Alanya merkeze biraz uzak olduğu için buraya giden herhangi bir toplu taşıma aracı yok ve burası tesisleşmediği için giriş saati, giriş ücreti gibi kısıtlamalar da bulunmamaktadır.
 • Tekne Turları: Alanya'ya gelmişseniz tekne turu olmazsa olmaz. Korsanlar, Aşıklar ve Fosforlu Mağaralarını ziyaret etme şansı bulurken aynı zamanda Alanya'yı da en güzel şekilde görmüş olursunuz.

 • Dim Mağarası: 410 metrelik mağaranın 360 metrelik kısmı turizme açılmıştır. Buranın hem yazın hem kışın derecesi 18 olması önemli bir ayrıntıdır. Özellikle tarihi mağaralara ilgi duyuyorsanız işte burası sizin görmeniz gereken bir mağara. Hemen yanında bulunan Dim Çayı'nda da küçük bir piknik yapabilir en güzel manzara fotoğraflarını yakalayabilirsiniz.
 • Damlataş Mağarası: Alanya'da bulunan bir diğer mağara olan Damlataş Mağarası'nın milattan önce 15.000 yılına kadar dayandığı tahmin edilmektedir. Yaz kış günün her mevsimi 22 derece olan mağaranın astım hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.
 • Kleopatra Plajı: Mısır kraliçesi Kleoparta'dan adını alan plaj Alanya'da bulunan en güzel plajlardan bir tanesidir. 2 kilometre uzunluğunda olan plaj Akdeniz Bölgesi'nin en iyi plajlarından biri olarak gösterilmektedir.
 • Sapadere Kanyonu: Son olarak Alanya'da ziyaret etmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Sapadere Kanyonu’dur. Şelaleden akan sulardan oluşan havuzda yüzen ziyaretçiler burayı özellikle bahar aylarında tercih etmektedir. Serin olması sebebiyle de burası oldukça beğenilmektedir. Kanyonun uzunluğu yaklaşık olarak 360 metredir.

Alanya kamp alanları açısından birçok bölgeye göre alternatif bakımından zayıf olarak gözükse de yazmış olduğumuz 2 kamp alanı da aileniz ve sevdiklerinizle gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz yerlerdir. Bu kamp alanlarında kamp yapmaya gelmişken Alanya'nın tarihi yerlerini, plajlarını da ziyaret edip güzel bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun olan Alanya bölgesi takviminizi ayarlamanız durumunda bahar döneminde de oldukça güzel bir deneyim yaşatacaktır.

Alanya Kamp Alanları | En İyiler, İmkanları, Konaklama Seçenekleri, Fiyatları, Ulaşım Bilgileri ve Gezilecek Yerler