Mersin Akdeniz'in tatil bölgesi bakımından zengin olan illerinden bir tanesidir. Hal böyle olunca da kampçılar için de Mersin'de birçok farklı kamp alanı yer almaktadır. Bu kamp alanlarının kimi oldukça lüks bir oteli andırırken bazıları doğanın ortasında herhangi bir şey bulunmayan kamp alanlarıdır. Siz talebinize göre bu kamp alanlarından birini seçebilirsiniz.

İşte doğanın ortasında tamamen imkanlardan uzak bir şekilde kamp yapmak için Akyar Kamp Alanı'nı tercih edebilirsiniz. Mersin Narlıkuyu'da bulunan Akyar Kamp Alanı hem Mersin'den hem de birçok ilden misafirlerini doğada kabul etmektedir. Burası Mersin şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Silifke otobüslerine binerek bu kamp alanına gelebilirsiniz.

Akyar Kamp Alanı Hakkında Bilgiler ve Tavsiyeler

  • Burası merkeze oldukça uzaklıkta bir alandır. Bu sebeple market alışverişlerinizi buraya gelmeden önce halletmeniz sizin açınızdan oldukça iyi olacaktır.
  • Çadır kurmak için birçok alan mevcuttur. Dilerseniz denizin kenarında dilerseniz ağaçların dibinde kampınızı kurabilirsiniz. Burası oldukça ağaçlık bir alandır ve bu sebeple sıcak yaz aylarında bile sizi pek bunaltmayacaktır.
  • WC, duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı burada karşılamanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple burada kamp yapmaya geliyorsanız bizden size tavsiye daha öncesinde deneyimliyseniz burayı tercih etmeniz olacaktır. Aksi durumda sizi oldukça zorlar ve çevrede kamp yapıp, konaklayacağınız başka alanlar bakmaya başlarsınız.
  • Oltanızı buraya getirin. Balık tutmak Akdeniz'in bu güzel bölgesinde oldukça zevkli olacaktır.
  • Yanınızda mutlaka tüp getirin. Bu şekilde sıcak su ihtiyacınızı karşılayıp yemeklerinizi tüpte yapabilirsiniz.

  • Burası mangal yakmak için de oldukça güzel bir yerdir ve bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Etinizi buraya gelirken getirin çünkü yakınlarda kasap tarzı yerler bulmanız zor ve mümkünse mini buzdolabı da getirmeye çalışın.
  • Deniz kenarında yürüyüş yapmak oldukça eğlenceli olacaktır. Aynı zamanda burası manzara olarak Mersin'in en güzel yerlerinden bir tanesidir. Fotoğraf makinesiyle bunu ölümsüzleştirebilirsiniz.
  • Son olarak buraya müsaitseniz hafta içi gelmenizi tavsiye ederiz. Çünkü hafta sonları genel olarak günü birlik piknik yapmak isteyen kişiler gelebilir ve kamp alanı bir hayli kalabalıklaşabilir.

Harita ve Konum BilgisiAkyar Kamp Alanı | Hakkında Bilgiler, Tavsiyeler ve Ulaşım