Akçay Balıkesir'in en işlek yerlerinden bir tanesidir. Yaz ayında burada yazlık evleri bulunan kişiler direkt Akçay'a gelip mahallenin nüfusunu artırırlar. Akçay Edremit’e bağlı bir mahalledir. Zeytin ağaçlarıyla süslü olan Akçay kamp alanları için de oldukça kaliteli ve fazla alternatif sunmaktadır. Bu sebeple yazın kampçıların da Akçay'a sıklıkla geldiğini söylemek doğru olacaktır.

Akçay'a ulaşım da oldukça basittir. Türkiye'nin hemen her noktasından Balıkesir'e giden otobüsler yer almaktadır. Bu otobüsleri tercih edip sonrasında Akçay ve Edremit’e giden servislerle buraya geçebilirsiniz. Aynı zamanda hava yolunu tercih edecek olan kişiler Edremit Körfez Havalimanı'nı tercih edebilirler. Buradan Akçay yalnızca 15 kilometre uzaklıktadır ve Akçay'a servisler bulunmaktadır.

As-kar Camping

Akçay'ın en sık tercih edilen kamp alanlarından bir tanesi olan As-kar Camping size aile ortamını sunmak için her şeyi düşünmüş desek yeridir. Bu sebeple de özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla tercih etmiş olduğu kamp alanının doğasını betimlemek gerekirse ağaçlarla kaplı denize sıfır bir kamp alanıdır. Özellikle sıcak yaz aylarında gölge bir yer arayan kişiler için burası bulunmaz bir nimet olacaktır. Çünkü çoğu kamp alanı ağaçlarla kaplı olabilir fakat bu düzeyde bir yeri bulmak oldukça zordur burası bu konuda en iyi kamp alanları arasında rahatlıkla girebilecek düzeyde bir yerdir.

Kamp alanı içerisinde market de mevcut. Fakat siz gelmeden önce yine market alışverişini de yapabilirsiniz çünkü ortak buzdolapları bulunmaktadır. Yiyecek ihtiyacınızı kendiniz mangal yaparak karşılayabileceğiniz gibi aynı zamanda kamp alanı içinde bulunan kafeden de karşılayabilirsiniz. Zaten merkezi bir konumda olduğu için restoran ve marketlere de oldukça yakın bir yerde olduğunu söylemekte fayda var. Aynı zamanda buranın en çok övülen konularından bir tanesi de temiz bir yer olması. Yalnızca plajları değil aynı zamanda ortak kullanım alanları da oldukça temiz. Bu kadar kalabalık bir kamp alanında böyle bir hijyen politikası uygulanması takdiri hak ediyor.

As-kar Camping Konaklama Ücretleri

 • Bir gün kalacak kişiler için çadır kirası olarak 120 lira ücret alınmaktadır.
 • 3 gün kalacak kişilerden günlük olarak çadır kirası olarak 110 lira alınmaktadır.
 • 10 gün ve üzeri kalacak kişilerden de çadır kirası olarak günlük 100 lira alınmaktadır.
 • İşletmenin çadırları 4 kişiliktir.
 • Kendi çadırıyla gelecek olan kişiler öncelikle işletmeyi aranmalıdır. Çünkü kamp yeri oldukça yoğun bir yerdir ve bazen çadır yeri bulma konusunda sıkıntı yaşanabilir.
 • İşletmenin çadırında kalacak olan kişilere buzdolabı, masa, sandalye, yatak, yastık ve tüp verilir.

As-kar Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Market ve kafe bulunmaktadır.
 • Ortak buzdolabı vardır.

Endemik Kamping

Akçay'da bulunan doğayla iç içe kamp alanlarından bir tanesi de şüphesiz ki Endemik Kamping'tir. Kaz Dağı'nın eteğinde denize sıfır konumuyla bir kamp severin aradığı her şeye sahip olan Endemik Kamping yılın her döneminde yoğun bir ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bunda da en önemli etkenin şüphesiz ki bungalov evler olduğunu söyleyebiliriz. Endemik Kamping çevrede görebileceğiniz en güzel bungalov evlere sahiptir. Bir de bu evler doğayla iç içe olduğu için insanı ister istemez farklı bir havaya sokuyor. Bunun haricinde bu kamp alanında plajın da oldukça güzel olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanız iyi olacaktır. Fakat ben yemekle uğraşmak istemiyorum diyorsanız da o zaman kamp alanında küçük ama işinizi görecek bir restoran da bulunmaktadır. Sahilin en güzel yerinde konumlanmış olduğu için buraya kampçılar dışında da kahvaltı yapmaya gelenler oldukça fazla. Mangal yapmak isteyen kişiler de düşünülmüş ve mangal alanı da kamp alanı içerisinde kurulmuştur. As-kar Camping'te olduğu gibi burasının da hijyen konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Sunmuş oldukları hizmet, konaklama seçenekleri ve doğası düşünüldüğü vakit bu kamp alanını da gönlünüz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında yoğunluğu bir tık fazla da olsa bu bölgelerde zaten bu oldukça doğaldır.

Endemik Kamping Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak günlük olarak 80 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmenin birbirinden güzel bungalov evleri bulunmaktadır. Bu evlerin kirası sezonluk olarak değişkenlik gösteriyor. Siz de işletmeyi arayarak hem rezervasyon yapıp hem de fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Endemik Kamping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Bulaşık yıkama alanları vardır.
 • Ücretsiz otopark bulunmaktadır.
 • Ortak buzdolabı vardır.
 • Restoran bulunmaktadır.

Ağlayan Şelale Kamping

Zeytinlikler, şelale ve ağaçlar. Burayı anlatacak en güzel 3 kelimeyi sizin için seçtik. Eğer kamp alanı ararken şelaleli bir yer arıyorsanız işte sizin için cennet gibi yer olacaktır Ağlayan Şelale Kamping. Çevre halkı tarafından Afrodit'in gözyaşları olarak da bilinen Ağlayan Şelale Kamping yılın her döneminde oldukça yoğun kamp alanlarının başında gelmektedir. Bunda hiç şüphesiz ki sunmuş oldukları hizmetin de oldukça büyük bir katkısı bulunmaktadır. Burayı yalnızca bir kamp alanı değil piknik alanı olarak da düşünebilirsiniz çünkü işletme sahipleri piknikçiler için de gerekli olan mangal kiralama, semaver kiralama gibi hizmetleri düşünmüşlerdir.

Fakat günübirlik piknikçiler gelir ben rahat bir şekilde kamp yapamam diye düşünmeyin. Çünkü burası oldukça geniş bir alan üzerinde kurulduğu için herhangi bir şekilde dip dibe kamp yapma gibi durum söz konusu olmuyor. Buraya gelirken öyle çok bir alışveriş yapmanıza gerek yok. Çünkü kamp alanı kampçılar için et başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını cüzi miktarlara karşılıyor. Bu sebeple de buraya gelen kişiler çok bir alışveriş yapmadan geliyorlar. Hatta mangal, semaver gibi ihtiyaçlarınızı karşılamadan dahi gelebilirsiniz. Çünkü burada mangal için gerekli olunan her şey düşünülmüş ve siz kamp severlere belirli bir ücret karşılığında kiralanmaktadır.

Ağlayan Şelale Kamping Konaklama Hizmeti

 • Girişte araç başı 25 lira ücret alınmaktadır.
 • Çadır yeri kirası sezonluk olarak değişmektedir. İşletmeyi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ağlayan Şelale Kamping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Piknik alanı vardır. Burada mangal ve semaver gibi ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır.
 • Alışveriş yapmadıysanız buradan et, kahvaltılık alabilirsiniz.

Endes Kamp Ağaç Evleri

Birbirinden güzel ağaç evlerin süslemiş olduğu Endes Kamp Ağaç Evleri Akçay'da görmeye artık alışık olduğumuz zeytin ağaçlarıyla süslenmiş doğa harikası kamp alanlarından bir tanesidir. Kamp alanı denize yürüme mesafesinde fakat içerisinde oldukça şık bir dere de geçiyor bu da ortamın güzelliğine güzellik katan bir unsur olarak öne çıkıyor. Buranın eksiklerinden bir tanesi mutfak gibi ortak alanların olmaması. Buzdolabı kiralama hizmeti de verilmediği için daha çok 2-3 gün kafa dinlemek için kamp yapmayı düşünüyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda oluşturmuş oldukları ortamla sanki Marmara Bölgesi'nde değil kendinizi Karadeniz'de gibi hissedeceksiniz.

Buranın da Akçay'da olan diğer yerler gibi ortak kullanım alanlarının oldukça temiz olduğunu söyleyebiliriz. Yoga ve meditasyon gibi birçok kamp yerinde göremeyeceğiniz hizmetleri de var bunu da aklınızda bulundurun. Çadırımın önünde mangal ve ateş yakmak istiyorum diyorsanız da kamp alanı bu konuda da talebinizi fazlasıyla karşılamaktadır. Fakat çadırlar arasında mesafe kabul edilebilir düzeyde olduğu için çevrede bulunan çadırların dumanları sizi pek rahatsız etmeyecektir. Çocuklu ailelerin ve arkadaş gruplarının gönül rahatlığıyla tercih edebileceği Endes Kamp Ağaç Evleri eğer bu tarz evlerde kamp yapmayı seviyorsanız sizin için doğru adres olacaktır.

Endes Kamp Ağaç Evleri Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırıyla gelen kişilerden günlük çadır yeri kirası olarak 50 lira ücret alınmaktadır.
 • Bungalov evlerin kirası gecelik 250 liradır ve bu fiyatın içinde kahvaltı ve akşam yemeği de dahildir.

Endes Kamp Ağaç Evleri Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Restoran bulunmaktadır.
 • Piknik alanları mevcuttur.
 • Yoga ve meditasyon alanı vardır.

Kazdağı Kamp

Kazdağı Kamp bu kamp alanları içerisindeki en yeni kamp alanlarından bir tanesidir. 2019 yılında 2 kadın girişimci tarafından kurulan Kazdağı Kamp 10.000 metrekare alanıyla birlikte çevredeki en büyük kamp alanlarından bir tanesi olarak gösterilmektedir. Meşe, gürgen, kestane ağaçlarıyla kaplı olan kamp alanı aynı zamanda kamp alanından geçen deresiyle ayrı bir güzelliğe sahiptir. Doğal yaşama oldukça önem veren Kazdağı Kamp'ta at, hindi, tavuk gibi hayvanları görebilirsiniz. Aynı zamanda kampın artık simgesi haline gelmiş birçok kedisi de bulunmaktadır. Pınarların birleştiği yerde buluşalım sloganıyla bu sektöre girmiş kamp alanı yeni olmasına rağmen ziyaretçi çekme konusunda başarılıdır.

Kamp alanı içerisinde market ve restoran bulunmuyor. Fakat kamp alanına yakın bölgelerde bu tarz ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız yerler de mevcuttur. Zaten işletme de oldukça yeni olduğu için kamp severlerin tam olarak ne istediğini biliyorlar. Bu sebeple ortak buzdolabından ortak mutfak alanlarına birçok alan mevcut. Aynı zamanda mangal yakmak için de mangal alanları da var. Tüm bunlar düşünüldüğü vakit doğasını da ekleyince Kazdağı Kamp Akçay'daki en iyi kamp alanlarından bir tanesidir. Konaklama olarak da sunmuş oldukları alternatifleri göz önünde bulundurursak çocuğunuzu da alıp gönül rahatlığıyla burada kamp yapabilirsiniz.

Kazdağı Kamp Konaklama Ücretleri

 • 2 kişilik karavan yeri olarak 90 lira ücret talep edilmektedir.
 • Kişiler kendi çadırlarıyla gelirlerse çadır yeri kirası olarak kişi baş 45 lira öderken işletmenin çadırının günlük kirası kişi başı 55 liradır.
 • Vagon bungalovlardan kişi başı 120 lira ücret alınmaktadır. Mini bar ve klima bulunmaktadır.
 • Bağ evinde kalacak olan kişilerden kişi başı 75 lira alınır. Bu evler genel olarak 4-6 kişiliktir. Bu evlerde banyo, tuvalet ve mutfak bulunmaktadır.
 • Standart odalar da 1-3 kişiliktir ve kişi başı 70 lira alınır. Bu evlerde de duş ve tuvalet bulunmaktadır.

Kazdağı Kamp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik hizmeti verilmektedir.
 • Ortak buzdolabı ve ortak mutfak alanı bulunmaktadır.
 • Küçük bir kafeteryası vardır.
 • Mangal alanı bulunmaktadır.

Sır Motel Beach Camping

Burası Akçay'da hem otel hem kamp alanı olarak hizmet veren bir işletmedir. İkisinde de oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bizim işimiz kamp olduğu için kamp alanını inceleyecek olursak oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Özellikle plajının Akçay'da görebileceğiniz en güzel plajlardan bir tanesi olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. Kamp alanı da zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Bu sayede sıcak yaz aylarında güneşin tepesinde bunalmadan rahat bir şekilde kampınızı yapabilirsiniz. Buranın en önemli avantajlarından bir tanesi de merkezi bir yerde bulunmasıdır. Bu sebeple buraya gelen kişiler kamp alanına bağlı kalmıyor.

Merkezi bir yerde bulunduğu için öyle abartılı bir şekilde market alışverişi yapmamanızı öneriyoruz. Aynı zamanda buzdolabı da verildiği için erzaklarınızı buzdolabında da stoklama şansına sahip oluyorsunuz. Bunun dışında kuaförden camiye tüm her şey yalnızca 2 dakika uzaklıkta. Burada en çok merak edilen hususların başında mangal yapmanın serbest olup olmadığı. Burada da Akçay'da bulunan diğer kamp alanları gibi rahatlıkla mangal yakabilirsiniz. Aynı zamanda burası motel de olduğu için motele gidip belirli bir ücret karşılığında kahvaltı ve diğer öğünlerinizi de karşılayabilirsiniz. Tüm bunlara bakıldığı vakit burası her şeyin düşünülmüş olduğu bir kamp alanıdır.

Sır Motel Beach Camping Konaklama Ücretleri

 • İşletmenin kendi çadırında kalan kişiler çadır kirası olarak günlük 150 lira ödemektedir. Bu fiyat içinde masa, sandalye, elektrik gibi hizmetler de verilmektedir.
 • Kendi çadırı ve karavanıyla gelen kişiler içinde belirli bir ücret alınmaktadır. Bu ücret yaklaşık olarak 50-100 lira olarak çadır ve karavanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir.

Sır Motel Beach Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti verilmektedir.
 • Ortak buzdolabı ve ortak mutfak gibi hizmetler de verilmektedir.
 • Mangal alanı mevcuttur.

Akçay'da Gezilecek Yerler

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Bu müze 1991 yılında kurulmuştur ve Türkiye'deki ilk özel etnografya müzesi özelliğini taşımaktadır. Bölgenin en çok ziyaret çeken yerlerinin başında gelen Tahtakuşlar Etnegrofya Müzesi ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar tarafından kurulmuş bir müzedir. Müzede Orta Asya'dan şimdiki topraklarımıza göçmüş olan boyların birçok nadide eşyası sergilenmektedir.

Aynı zamanda Kazdağı efsanelerinin de sergilendiği müze yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgisini çeken bir müze olarak öne çıkmaktadır. Türk boylarına özgü giyim, ev eşyaları, aletleri, el yapımı yün torbalara, çocuk yelekleri bulunan müzede aynı zamanda çeşitli vakitlerde galeriler de kurulmaktadır. UNESCO tarafından da ödüle layık görülen Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'nde aynı zamanda oldukça şirin bir kütüphane de yer almaktadır.

Kazdağı Müzesi

Burada ziyaretçi çeken yerlerin başında Kazdağı Müzesi de gelmektedir. 2015 yılında açılan müze içerisinde 2 farklı salon, hediyelik eşya dükkânı, konferans salonu bulunmaktadır ve burası yeni açılan bir müze olduğu için de oldukça modern bir müzedir. Şehit aileleri, gaziler ve Müze Kart plus sahiplerinden herhangi bir ücret alınmayan müzede bunun dışında yetişkinlerden 5, öğrencilerden 3 lira ücret alınmaktadır.

Buranın en çok dikkat çeken bölümü de şüphesiz ki balmumu heykelleridir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmaz üzere Koca Seyit, Sabahattin Ali, Tuncel Kurtiz, Ali Ekber Çiçek'in balmumu heykelleri bulunmaktadır. Balmumu heykellerinin yanı sıra bölgenin tarihine ışık tutan kalıntılar ve hediyelik eşyalar da yine Kazdağı Müzesi'ne ayrı bir hava katmaktadır. Aynı zamanda yılın belirli dönemlerinde burada bazı etkinlikler de bulunmaktadır.

Hasan Boğuldu Göleti

Akçay ve çevresinde en çok ziyaret edilen yerlerin başında bu doğa harikası yer gelmektedir. Girişte yaya için 6, araç girişi için 15 lira ücret alınan yer özellikle yaz aylarında oldukça ziyaretçi ağırlamaktadır. Bunun sebebi olarak da şüphesiz ki göletin buz gibi suyudur. Buraya gelerek yazın en sıcak vaktinde dahi istediğiniz gibi serinleme şansına sahip olacaksınız.

Hasan Boğuldu Göleti'nin efsanesi şu rivayetten gelmektedir. Hasan'ın Emine'yle evlenmesi için omzunda 40 okkalık tuz çuvalıyla dağı aşıp Eminelerin evine gelmesi gerekmektedir. Hasan gölete geldiği vakit ağırlığa dayanamaz ve gölette yaşamı son bulur. Emine Hasan'ı aramaya geldiği vakit gölette Hasan'a hediye ettiği yazmayı bulur ve göletin oradaki ağaca bağlar. İşte o ağaca günümüzde Emine Çınarı denirken göletin adı da Hasan Boğuldu Göleti olarak kalmıştır.

Akçay kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi oldukça zengin bir mahalledir. Sizin de yolunuz Edremit taraflarına düşerse hiç şüphe etmeden bu kamp alanlarından bir tanesini seçip sevdiklerinizle güzel bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Akçay Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Hizmetleri, Ücretleri, Gezilecek Yerler ve Ulaşım