Karadeniz Bölgesi ülkemizde en çok ziyaret edilen yerlerin arasında gelmektedir. Bunun sebebi olarak da şüphesiz ki eşsiz doğasını örnek verebiliriz. İşte Batı Karadeniz'de yer alan Düzce'nin Akçakoca ilçesi de bu yerlerden bir tanesidir. Sadece yazın değil yılın her döneminde şehir dışından misafir ağırlayan Akçakoca kamp alanları olarak da az ama öz alternatifler sunmaktadır.

Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyük illere 2.5-3 saat gibi kısa bir mesafede bulunan Akçakoca'ya ulaşmak için kara yolunu tercih etmeniz gerekecektir çünkü Düzce'de aktif bir havalimanı bulunmamaktadır. Zaten Türkiye'nin her noktasından Düzce'ye gelen otobüsler bulunmaktadır. Düzce'ye geldikten sonra da servislerle kısa süre içinde Akçakoca'ya ulaşabilirsiniz.

Düzce Akçakoca Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi

Akçakoca'da yer alan bu kamp alanı daha çok sessiz ve sakin bir şekilde kamp yapmak isteyen kişilerin tercih etmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Kamp alanında hala bakım ve onarım çalışmalarının olduğunu söylemek mümkün. Fakat bu çalışmalar kamp kurulacak alana ve sahile pek yakın olmadığı için rahatsız edecek düzeyde değildir. Bu çalışmalar bittikten sonra buranın kalitesinin daha da artacağını söyleyebiliriz. Yol olarak biraz zor bir yerde olduğu için bulunması epey bir zor oluyor. Bu sebeple de kamp alanına gelen kişilerin sayısı da pek fazla değil.

Denizi bu kamp alanının en çok beğenilen yeri. Buraya gelen birçok kişiye göre Karadeniz'den çok burası Ege Denizini andırıyor. Hal böyle olunca buraya gelen kişiler de denizden bir türlü çıkmak bilmiyor. Aynı zamanda kamp alanında tesis pek olmadığı için gelmeden önce kamp alışverişlerinizi, yiyecek ve içecek alışverişlerinizi yapmada fayda olacaktır. Buzdolabı gibi ihtiyaçlar bulunmadığı için de bu tarz alışverişleri minimum seviyede yapmanız daha iyi olacaktır. Özellikle yumuşak kumlu sahilleri seven kişiler için burası oldukça iyi bir kamp alanı. Lüksten çok doğayla iç içe kamp yapmayı seviyorsanız tercih edebilirsiniz.

Konaklama olarak da burada kendi çadırınız ve karavanınızla gelebilirsiniz. Bunlar için ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Fakat araç girişi için ücret alınmaktadır. Bunun dışında tuvalet gibi temel ihtiyaçlarınız da karşılanmaktadır.

İskele Kamping

Hemen deniz kenarında ağaçlarla iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız işte bu yerlerden bir tanesi İskele Kamping olacaktır. Karadeniz havasını sonuna kadar hissedip sakin bir kamp yapmak istiyorsanız işte burası tam size göre. Genel olarak baktığımız vakit Akçakoca'da yer alan kamp alanları çok kalabalık ve gürültülü olmuyor. İşte bunun avantajını İskele Kamping'te de hissediyorsunuz. Deniz ve plajı Düzce Akçakoca Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'yle oldukça benzerlik göstermektedir. Burası da ailenizle gelip keyifli bir şekilde kamp geçireceğiniz bir yerdir. Çocuklu aileler de burayı sıklıkla tercih etmektedir.

İskele Kamping hizmetler bakımından çok fazla yeterli bir değildir. İnternet, mutfak alanı gibi birçok kamp alanında olan hizmetler maalesef burada bulunmamaktadır. Bu sebeple buraya gelen kişiler genel olarak 2-3 günlük şehir gürültüsünden uzak sessiz, sakin bir şekilde kamp yapmak için burayı tercih etmektedir. Mangal alanı da bulunan kamp alanına gelirken hem kamp hem de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayarak gelmelisiniz. Bunun dışında Akçakoça yazın en sıcak vakitlerinde dahi akşamları oldukça serinleyen bir yerdir. Bu sebeple buraya gelen kişilerin en azından yazın gelirken bir hırka getirmeleri gerekiyor zaten diğer aylarda gelen kişiler gerekli önlemleri alarak geliyor.

İskele Kamping Konaklama Ücretleri

 • Karavan ve çadır ile konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri olarak çadır başı 50 lira ücret talep edilmektedir.

İskele Kamping Hizmetleri

 • Duş ve tuvalet hizmeti bulunmaktadır.
 • Mangal alanı mevcuttur.
 • Şezlong ve şemsiye bulunur.

Giritli Camping

Giritli Camping Akçakoca'da bulunan diğer kamp alanları gibi deniz kenarında oldukça güzel bir sahile sahip olan kamp alanıdır. Genç, yaşlı, çocuklu çocuksuz herkesin tercih etmiş olduğu Giritli Camping sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı da Akçakoca'da yer alan en iyi kamp alanlarının başında gelmektedir. Bu sebeple burada daha uzun süreler kamp yapmak mümkün olmaktadır. Giritli Camping özellikle yaz aylarının sıcağından bunalan Ankara ve İstanbul halkının yoğun ziyaretine uğramaktadır. Akçakoca merkezden yaklaşık 15-20 kilometre uzaklıkta yer alan kamp alanının yakınlarında oldukça küçük marketler yer aldığını söyleyelim. Bu da tam anlamıyla yeterli olmuyor.

Bu sebeple kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayarak gelmelisiniz. Zaten işletmede ortak buzdolabı yer alıyor. İşletme içinde meşrubat satımı da yapılsa da çok kapsamlı bir büfesi olmadığını söyleyebiliriz. İşletme özelikle vermiş olduğu hizmet ve doğasının güzelliğinin yanı sıra temizlik bakımından da oldukça ön plana çıkmaktadır. Bildiğiniz üzere kamp alanları genel olarak temizlikte pek sınıfı geçemez. Fakat burası bu konuda da oldukça başarılı. Geniş bir kamp alanı olduğu için de yer konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınıza garanti verebiliriz. Bu sayede çadırlar arasında belirli bir mesafe bulunmaktadır. Bu da kişilerin özel alanının korunması açısından oldukça önemli bir ayrıntı olarak öne çıkmaktadır.

Giritli Camping Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla konaklamak mümkündür.
 • Çadır yeri kirası olarak 50 lira ücret talep edilmektedir.

Giritli Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmeti verilmektedir.
 • Bulaşık yıkama alanı mevcuttur.
 • Şezlong ve şemsiye hizmeti de belirli bir ücret karşılığında verilmektedir.
 • Ortak buzdolabı vardır.
 • Mangal alanı mevcuttur.

Hamburg Dutdibi Kamp Alanı

İsmi sizi yanıltmasın burası Akçakoca'da yer alan bir kamp alanı. Yabancı turistlerin de Akçakoca'ya geldikleri vakit tercih ettikleri bir kamp alanı olan Hamburg Dutdibi aslında bakarsak kamp yeri olarak açılmış fakat sonrasında konsept değiştirmiş bir yer. Fakat hala kamp alanı olarak da hizmet veren Hamburg Dutdibi kamp alanı olmasının yanı sıra düğün salonu, cafe ve bistro olarak hizmet veriyor. Bu sebeple özellikle hafta sonları oldukça yoğun olan kamp alanı sessizlik arıyorsanız hafta içi gelmeniz gereken bir yer. Fakat bu düğün salonuyla kamp kurduğunuz yerler dip dibe değil. Bu sebeple çok da rahatsız olmayacağınızı söyleyebiliriz.

Kamp alanı Akçakoca merkezde bulunuyor. Bu sebeple çevresinde birçok kafe, restoran ve market bulunan bu kamp yerine erzak getirmenize gerek yok diyebiliriz zaten kamp alanının içinde bizzat kafe var. Doğasına gelecek olursak da deniz dibinde özellikle fındık ağaçlarıyla süslenmiş doğa harikası bir yer. Zaten Karadeniz'de doğa olarak kötü bir yer bulmak imkansıza yakındır. Vermiş olduğu hizmet de düşünüldüğü vakit çocuklu ailelerin ve herkesin gönül rahatlığıyla tercih edeceği kamp alanlarından bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizler de Akçakoca'da merkezde bir kamp yeri arıyorsanız Hamburg Dutdibi Kamp Alanı bunun için oldukça uygun bir yerdir ve Kamp alanı sürekli canlıdır.

Hamburg Dutdibi Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak 80 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 100 lira ücret talep edilmektedir.

Hamburg Dutdibi Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, internet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Ormanlık alanda mangal yapabilirsiniz.
 • Market ve restoran yer almaktadır.

Georgia Camping

Akçakoca'da yer alan diğer kamp alanları gibi Georgia Camping de sadece yaz aylarında değil kış sezonunda da tercih edilen bir kamp alanıdır. Özellikle kamp alanında hizmetlere ve hijyene önem veren kişiler Georgia Camping'i gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Bu konuda oldukça hassas olan işletme sahipleri her 3 masanın arasında bir çöp kutusu koymuş ve bu sayede yerlerde çöp görmeniz pek mümkün değil. Yine hem merkezi bir yerde olsun hem de kamp ortamı yaşayım diyorsanız Georgia Camping bunun için de oldukça ideal bir yer olacaktır. Bu sebeple buraya gelen kişiler kamp hariç diledikleri yerde rahatlıkla gezebilirler.

Georgia Camping'te büfe ve market olması da büyük bir avantaj olarak öne çıkıyor. Hem kamp alanının merkezi bir yerde olması hem de market, büfe konusunda sıkıntı yaşanmaması sebebiyle buraya gelmeden önce çok bir alışveriş yapmanıza gerek duyulmamaktadır. Zaten işletme yemek konusunda insanların sıkıntı yaşamaması için ortak bir mutfak alanı oluşturmuş aldığınız yiyecekleri bu mutfak alanında muhafıza edebilirsiniz. Çadırınızı kuracağınız alanlar için de her şey düşünülmüş durumdadır. Özellikle yaz sıcağında sıkıntı yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Çadır kurmak için hem sahili hem ağaç diplerini tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda işletmenin oluşturmuş olduğu gölgelik alanlara da çadır kurabilirsiniz tercih tamamen size kalmış.

Georgia Camping Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak günlük 75 lira ödenmektedir.
 • Karavan yeri kirası da sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir.

Georgia Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Market ve büfe yer almaktadır.
 • Ortak mutfak alanı vardır. Burada ortak buzdolabı olduğu gibi bulaşık yıkama alanları da mevcuttur.
 • Mangal yakma alanları vardır.

Akçakoca'da Gezilecek Yerler

Ceneviz Kalesi

2013'te UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınmış olan Ceneviz Kalesi Akçakoca'ya gelen sadece yerli değil yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çeken bir alandır. Sizin de tarihi yerlere ilginiz varsa bu kaleye mutlaka gelmeli ve vakit ayırmalısınız. Bu kale zamanında Haçlı Ordusu tarafından yaptırılmış ve 1204-1261 tarihleri arasında aktif bir şekilde kullanılmıştır. Şehrin simgesi ne diye sorduğunuz vakit yerli halkın cevap vereceği ilk yerdir.

Ceneviz Kalesi günümüzde dilek dilemek isteyen kişilerin de sıklıkla geldiği bir yerdir. Çünkü kalenin içinde zamanında su sarnıcı olarak kullanılmış olan alan günümüzde dilek kuyusu olarak kullanılmaktadır ve herkes dileğini yazıp bu kuyunun içine atmaktadır. Defne ağaçlarının yoğunlukta olduğu Ceneviz Kalesi günümüzde seyir tepesi olarak kullanılmaktadır. Düzce ve Akçakoca'yı en güzel şekilde izlediğiniz Ceneviz Kalesi'nde aynı zamanda Ceneviz Kalesi Plajı bulunmaktadır ve mavi bayraklıdır.

Aktaş Şelalesi

Zaten bir yerde şelale varken doğal bir güzellik aramaya da gerek yok. Aktaş Şelalesi de şüphesiz Akçakara'da bulunan en iyi doğal güzellikler arasında zirvede yer almaktadır. Özellikle zengin bir bitki örtüsüne sahip olan Aktaş Şelalesi girişinde 34 ve 06 plakalı ağaçları görmeniz epey yüksek ihtimaldir. Büyük şehirlerden insanlar sırf bu şelale ve bitki örtüsünün huzuruna varıp şehir gürültüsünden uzaklaşmaya geliyorlar.

Bu şelaleye giriş için herhangi bir ücret talep edilmiyor bu da büyük bir artısı. Yürüyüş yolları çok güzel bir şekilde tasarlanmış fakat buraya gelirken bu yürüyüş yollarını daha rahat geçmek için spor ayakkabı giymenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda fotoğraf makineniz varsa hem kendinizin hem sevdikleriniz hem de bu doğal güzelliğin birbirinden güzel karelerini yakalayabilirsiniz. Ahşap köprü, şelale ve yeşilin tonları buraya oldukça güzel bir ambiyans katıyor.

Cehennemağzı Mağaraları

Burası tam olarak AKçakoca'da bulunmuyor fakat aracınız varsa oldukça yakın. 40 kilometre gibi mesafede bulunan Cehennemağzı Mağaraları Ereğli'de bulunuyor ve Karadeniz bölgesinin en çok ziyaretçi çeken mağaraları arasında yer alıyor. Yalnızca pazartesi günleri burası ziyaretçilere kapalı. Bunun haricinde yaz döneminde 17.00, kış döneminde 17.30'a kadar mağara ziyaretçilere açıktır. Girişte de 30 lira ücret talep edilmektedir.

Yunan mitolojilerinde oldukça fazla sık geçen Cehennemağzı Mağaraları efsaneye göre güç tanrısı Herkül 12. ve son görevini bu mağarada yapmıştır. Bu tarz mitolojiler ve mağaranın tarihi yapısı sebebiyle mağarada birçok yabancı turist görmek de mümkündür. Mağaranın adı mağarada bulunan cehennemi çağrıştıran maden kömürlerinden gelmektedir. Mağaranın zemininde ve birçok bölgesinde su da bulunmaktadır.

Akçakoca Tarihi Evler

Bir yerin tarihi evlerle dolu bir bölgesi varsa burayı ziyaret etmeden gitmek olmaz. Türkiye'nin birçok noktasında geçmişten kalan tarihi evler bulunmaktadır. Bunun da en güzel örneklerinden bir tanesi Akçakoca'da yer almaktadır. Akçakoca Tarihi Evleri yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Osmanlı mimarisinin oldukça güzel örneklerini sunan bu tarih evlerin geçmişinin 150-200 yıl arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Bu evlerin bir kısmı restore edilmiş olsa da birçok kısmı ilk günkü halini korumaktadır. 160 tane tarihi ev bulunan Akçakoca'da bu evler sit alanı olarak korunmaktadır. Evlerin her biri farklı özellikler taşımaktadır kimi tek katlı kimi 2-3 katlıdır ve o zamanki gelir düzeyine göre farklılık gösterdiği açık bir şekilde belli olmaktadır. Bu tarihi evler arasında en çok dikkat çeken evler de şüphesiz ki Mehmet Arif Köşkü olmaktadır.

Görmüş olduğunuz gibi Akçakoca kamp alanları açısından çok fazla bir alternatif sunmasa da klasik bir şekilde kamp yapmaya gelecek olan kişiler için oldukça iyi bir alternatiftir. Özellikle İstanbul ve Ankara'da şehir gürültüsünden kaçmak için gelen kişilerin buraları sıklıkla tercih ettiği görülmektedir. Çok büyük bir ilçe olmasa da gezilecek yerler de bulunmaktadır.

Akçakoca Kamp Alanları | En İyileri, Kamp Hizmetleri, Gezilecek Yerler, Ücretler ve Ulaşım