Akaleos kamp alanı ülkemizin nadide güzelliklerinden biri olan Kaz Dağları’nda bulunmaktadır. Yemyeşil doğası, zengin florası ve ferah havası ile bu bölge Biga yarımadasında yer almaktadır. Edremit Körfezi’nin kuzey tarafında bulunan Kaz Dağları 21 bin hektarlık alan üzerinde bulunmaktadır. Deniz ve yeşilin her tonu ile buluşan bu bölge adından sıkça söz ettirmektedir. Kaz Dağları çok geniş bir alan üzerine yayılmıştır. Kuzey Ege sahillerindeki; Asos, Akçay, Ören, Ayvalık gibi turistik bölgeler ile birbirine oldukça yakındır. İstanbul – Kaz dağları arası ulaşım yaklaşık olarak 400 km’dir. 

Kaz Dağları, Türkiye’nin oksijen oranı en yüksek bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Bu bakımdan kamp yapmak için bulunmaz bir nimettir. Akaleos kamp alanı doğa ile iç içe bulunmak isteyen gezginler için eşsiz bir durak olacaktır. Burası Zeytinli Köyü’ne yaklaşık olarak 4 km mesafede yer alıyor. Ayrıca Zeytinli Deresi’nin kenarına kurulmuş bir alandır. Burada kamp yapmak son derece elverişlidir. İsterseniz çadırda isterseniz bungalovlarda isterseniz de karavanınızda konaklayabiliyorsunuz.

Akaleos öğretmen bir ailenin emeklilik dönemlerinde yaşamak amacıyla aldıkları bir arazidir. Burada yaşamlarını sürdürdükleri sıralarda çok fazla talep gelmesinin ardından kamp alanı halinde işletmeye karar vermişler. Söylemeliyim ki oldukça güzel döşenmiş, her ayrıntısı düşünülmüş bir tesistir. Çok büyük bir alan olmamasına rağmen her köşesinde ayrı bir zevk, tat ve doku mevcuttur.

Kamp alanı Zeytinli Deresi’nin hemen kenarında bulunduğu için kahvaltınızı yaptıktan sonra 10 adımda kendinizi derenin serin sularına bırakabiliyorsunuz. Çadırın hemen önünde böyle bir derenin bulunması gerçekten ayrı bir lüks, avantaj oluyor.

Kamp Alanı İmkanları

 • Kamp alanı Zeytinli Köyü’ne oldukça yakın olduğundan tüm ihtiyaçlarınızı (yiyecek, içecek, su vs.) rahatlıkla karşılayabilirsiniz.
 • Kamp alanında ortak kullanım imkânı sunan bir mutfak mevcuttur. Bu mutfağı kullanabilirsiniz.
 • Lavabo ve duş imkânı mevcuttur ayrıca oldukça da temizdirler. (Ücretsiz),
 • Güneş enerjisine dayalı elektrik imkânı mevcuttur. Ancak sadece restoran bölgesinde var, çadır alanında henüz yok.

 • Otomobil ile ulaşım var ancak yolu pek düzgün değil.
 • Çadır kiralama işletmeleri mevcuttur. Ücretler kişi başı alınmaktadır. (35 TL)
 • Şezlong, seyir yeri ve oturma alanları mevcuttur.
 • Aracınızı park edebileceğiniz yer kamp alanına biraz uzaktır.
 • Hamak ve cumba alanı.
 • Mangal yakmayı dilerseniz işletmeden mangal isteyebilirsiniz.
 • Kamp ateşi yakmak serbesttir.
 • Maalesef burada neredeyse hiçbir GSM operatörü tam anlamıyla çekmiyor. Gerçekten sessiz bir tatil arayanlar için avantaj olarak görülebilir.

Kaz Dağları’ndaki Diğer Kamp Alanlar

 • Kaz Dağları Milli Parkı

Kaz Dağları 1994 senesinde milli park statüsü kazanmıştır. Burası o seneden beri büyük bir titizlikle korunmaktadır. Kanyonlarıyla, şelaleleriyle, zengin bitki örtüsüyle ve ferah havasıyla eşsiz bir kamping bölgesidir. Milli parka giriş yalnızca kılavuzlar eşliğinde mümkündür. Kılavuzların yardımıyla milli parka giriş yaptıktan sonra burada dilediğiniz gibi konaklayabiliyorsunuz. Çadır kurmak isterseniz burada yeteri düzeyde düzlük alanın olduğunu söyleyebilirim. Ancak karavan için maalesef uygun bir ortamı yoktur. Sessiz, dingin, huzurlu ve masalsı bir konaklama istiyorsanız burası oldukça ideal olacaktır. Yalnız belirtmekte fayda var, milli parkta kamp ateşi yakmak kesinlikle yasaktır.

 • Hızır Kamp Alanı

Hızır kamp alanı, Kirişlik Vadisi’nin eteklerinde yer almaktadır. Burası Mehmetalan Köyü’ne oldukça yakın bir mesafededir. Yaklaşık 15-20 dakika kadar yürüdükten sonra köye ulaşabilirsiniz. Burada konaklama alternatifi oldukça çeşitlidir. İsterseniz kendi çadırınızda kalabilirsiniz. Çadırda kalmak istemiyorsanız taş ev ya da ağaç evlerden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca burası trekking için de elverişlidir. Trekking sonrası Zeytinli Deresi’nde ferahlamak isterseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Endes Kamp Alanı

Burası da tıpkı Hızır Kamp Alanı gibi Mehmetalan Köyü’ne çok yakın bir konumda yer alıyor. Hatta direkt köyün içinde desek yanlış bilgi vermiş olmayız. Özellikle yoga ve meditasyona meraklı iseniz tercihiniz Endes Kamp Alanı olmalıdır. Çeşitli yoga ve meditasyon evlerinin bulunduğu bu kamp bölgesinde duyacağınız ses yalnızca kuş cıvıltıları ve derenin sesi olacaktır. Burada da yine çadır kurabilirsiniz. Ancak çadırda kalmak istemezsiniz yarım pansiyonda kalma imkânı mevcuttur. Bu pansiyonlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunulmaktadır. Özellikle Ege yemeklerini seviyorsanız memnun ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz.

Akaleos Kamp Alanı | En İyileri, Fiyatları ve Ulaşımları