Ankara’nın en popüler ve nezih mekanlarından biri olan Afitap Meyhane ziyaretimden sonra burayı “mezelerin efendisi” ilan ettim. Tunus Caddesi’nde bulunan mekanın fiyatları ortalamanın biraz üzerinde. Ancak mezelerin çeşitliliği ve lezzeti konusunda kesinlikle 10 üzerinden 10 veriyorum. Farklı mutfakların kombinini sunan meyhanede, bazı yiyeceklerin yağlı olduğunu düşünebilirsiniz.

Japon mutfağından, Arap mutfağına, Avrupa mutfağından yerel lezzetlere kadar çok sayıda alternatif bulmanız söz konusu. Yani ön yargılı olmadan önce gidip bir lezzetleri deneyin derim. Fiyat konusunda da alkollü bir mekan olmasına rağmen abartılı bir yükseklik söz konusu değil. Tek dezavantajı çok gürültülü olması. Her kafadan bir ses çıkıyor. O yüzden sessiz ve sakin bir yer olduğunu düşünmeyin. Rahatlıkla bir kaç saat geçirebilirsiniz.

Afitap Carpacio ile muntazam bir meze denemiş olabilirsiniz. Hiç yemediyseniz kesinlikle tavsiye ediyorum. Labneli enginar da favorilerim arasında oldu. Rakı konusunda da kaliteden taviz vermiyorlar. Sosyal medyada da her zaman duyarlılıklarıyla dikkat çeken mekan, füme etleriyle de tadını damağınızda bıracak alternatifler sunuyor. Birbirinden lezzetli ve özel olan ürün gruplarıyla eğlenceli bir akşam geçirmek, dostlarla meyhane kültürünü yaşamak için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel günlerde kalabalık olduğu için mutlaka rezervasyonla gitmenizi tavsiye ederim. Yabancı arkadaşlarınız varsa onların da damak tadına hitap edecek lezzetler var.

Konum ve iletişim bilgileri

Afitap Meyhane, Ankara
+(0312) 467 26 67
Remzi Oğuz Arık, Tunus Cd. 63/B, 06680 Çankaya/AnkaraAfitap Meyhane, Ankara