Yemek

Adbitrey Pizza, Ankara

Adbitrey Pizza Mamak’ta bulunan ve birçok kişinin oldukça övdüğü bir pizzacı. Benim de evimin mekana yakın olmasından dolayı deneyimleme şansı buldum. Özellikle Mamak tarafında bu tarz yerlerin pek olmaması olsa dahi bilindik markaların olmasından dolayı buraya gelirken oldukça heyecanlıydım ve beklentimi karşılayıp karşılamayacağı konusunda da aklımda soru işaretleri bulunuyordu.

Mekana geldiğim vakit mütevazı, şirin bir mekanla karşılaştığımı söyleyebilirim. Ayrıca çalışanlar da oldukça samimiydi ve kendimi mekana girer girmez oldukça rahat hissettim. Pizza çeşitlerini incelediğim vakit birçok pizzacıda olmayan pizza çeşitleri burada bulunuyordu ve bu artı bir durumdu. Aynı zamanda öğlen vakitlerinde mekanda sulu yemekler de çıkıyor fakat benim tercihim pizzadan yana oldu.

Malzemelere baktığım vakit benim dikkatimi çeken pizza Türk gerçeği oldu ve orta boy söyledim. Servis oldukça hızlıydı ve pizza kısa bir süre içinde önüme geldi. Öncelikle hamurunun kalınlığının oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Benim gibi ne çok kalın ne de çok ince hamur seviyorsanız buranın ideal olduğu kesin.

Malzeme bolluğu olarak da oldukça başarılıydı ve porsiyon olarak da güzeldi. Çoğu pizzacıda orta boy söylediğim pizza büyük boy olarak geliyor. Lezzet de oldukça kıvamındaydı fiyat olarak da fiyatlarının bu kalite için ideal olduğunu söyleyebilirim. Yolum bir daha Nato Yolu’na düşerse hiç düşünmeden gelip pizzamı yiyebileceğim bir mekan ve sizlere de tavsiye ediyorum.

İletişim ve konum bilgileri

General Zeki Doğan, Natoyolu Cad. 48/B, Mamak/Ankara
03123897575

R