Yemek

Adanalı İsmail Usta, Ankara

Adanalı İsmail Usta çalıştığım yere yakın olduğu için yemek saatlerinde arkadaşlarımla birlikte sık sık tercih ettiğim bir mekân. Sahibi adından da anlaşılacağı üzere Adanalı ve Adana’nın başarılı kebaplarını Ankara’da güzel bir şekilde yapıyor. Oldukça güler yüzlü ve müşterilere karşı ilgili.

Mekân oldukça samimi ve mütevazi. Özellikle öğlen saatlerinde bizim gibi çalışanların tercih etmesinden dolayı da oldukça kalabalık olduğunu söyleyebilirim. Benim burada favori yiyeceğim Adana kebap fakat siz diğer yemeklerini de deneyebilirsiniz. Şişleri, beytisi ve ciğeri de oldukça başarılı ve arada onları da tercih ediyorum.

Adana kebabı benim şahsen Ankara’da yemiş olduğum en iyi Adana kebabı diyebilirim. Aynı zamanda işletmenin sahibi Adanalı olduğu için de ikramların oldukça cömert olduğunu söyleyebilirim. Salatasından, soğan çeşitlerine, ezmesinden çiğ köftesine birçok çeşit ikram var ve tatları da oldukça yerinde.

Aynı zamanda Adana kebap söylediğiniz zaman yanında ne bir pirinç pilavı ne de bulgur pilavı geliyor bu da güzel bir detay. Çünkü Adana kebabın yanında bunların olmaması gerekir. Bu sebeple Adana kebabın porsiyonuna gelecek olursam da porsiyon olarak rakiplerinden daha cömert olduğunu da söyleyebilirim.

Fiyatlarına geldiğimiz vakit de bence kaliteli bir Adana kebap için fiyatları çok uygun. Ülkedeki ekonomik durumlardan dolayı birçok yerde fiyatlar uçmuş olsa da burada fiyatların normal düzeyde kaldığını söyleyebilirim. Yolunuz Emek taraflarına düşerse mutlaka denemelisiniz.

Konum ve iletişim bilgileri

Bosna Hersek Caddesi, 16 Sokak, No:75/A Emek, Ankara 06500 Türkiye
Anıtkabir noktasına 1,8 km mesafede
+90 312 213 91 20

R