Abant Karadeniz'in incisidir. Bolu'da bulunan Abant İstanbul ve Ankara'ya oldukça yakın olduğu için oldukça rağbet görmektedir. Bolu'da bulunan Abant şehir merkezine yalnızca 32 kilometre uzaklıktadır. Bolu Abant Gölü ve çevresi milli park olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple gölün hemen dibinde kamp yapmak mümkün olmamaktadır. Fakat gölün yakınlarında birçok kamp alanı da yer almaktadır.

Abant Gölü yayları ve gölün eşsiz güzelliğiyle birlikte muhteşem bir görünüme kavuşmaktadır. Özellikle kampçıların tercihi yaylada kamp yapmanın birçok bölgede mümkün olmamasıdır fakat burada birçok kişi kamp yapmaktadır. Köknar, çam, meşe, kayın, gürgen, kestane, yabani meyve ağaçlarının da olduğunu varsayarsak burası bitki örtüsü olarak oldukça geniş bir bölgedir ve kamp için en çok aranan özelliklerden bir tanesi de budur.

Yabandomuzu, tavşan, karaca, ayı, tilki, yaban ördeği, keklik ve yaban güvercini gibi bazıları tehlikeli hayvanlar da Abant tarafında bulunmaktadır. Fakat bu hayvanlar daha çok tenha yerlerde bulunduğu için kamp alanlarında herhangi bir tehlike arz etmemektedir bu konuda rahat olabilirsiniz.

Örmeci Yaylası Kamp Alanı

Yılın her döneminde rağbet gören Örmeci Yaylası Kamp Alanı hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Bolu'ya özel taş sokaklar ve ahşap evleri yaylanın güzelliğine güzellik katmaktadır.  Yaylanın havası sıcak yaz aylarında dahi sizi olumlu anlamda şaşırtabilir. Bu sebeple buraya kamp yapmaya gelirken donanımlı bir şekilde gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Yayla evleriyle birlikte Örmeci Yaylası’na gereken özen verilmiş. Bu yaylada aşağıda belirtmiş olduğumuz gibi yayla evlerini belirli ücret karşılığında kiralamak da kampçılar için oldukça önemli bir detaydır.

Örmeci Yaylası Kamp Alanı Konaklama

Konaklama için iki alternatif bulunmaktadır. Dilerseniz kendi çadırınızı getirip burada kampın hakkını verebilirsiniz. Fakat çadırda kalmak istemiyorsanız da yayla evleri de oldukça fazla talep görmektedir. Bu yayla evlerinin günlük veya haftalık kiralarını da yine burada öğrenebilirsiniz fakat uygun fiyatlara geldiğini söyleyebiliriz.

Örmeci Yaylası Kamp Alanı Hizmet Alanları

Bu kamp alanı oldukça doğal bir kamp alanıdır. Bu sebeple elektrik, buzdolabı gibi temel ihtiyaçları burada bulamazsınız. Yalnızca su ve tuvalet gibi genel ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra restoran, market tarzı yerler olmadığı için gıdalarınızı da yanınızda getirmekte fayda olacaktır.

Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Sinekli Yaylası da Örmeci Yaylası gibidir. Yaylanın güzelliği en az Örmeci Yaylası gibidir ve buraya kamp yapmayı gelenler büyülenerek ayrılır. Fakat aralarında bazı küçük farklar bulunmaktadır. Gelin bunların hepsine bakın ve en sonunda kararı kendiniz verin.

Sinekli Yaylası'nda Olanlar ve Yapılacaklar

  • Dağ bisikleti için ideal bir yol vardır.
  • Yürüyüş rotası olarak Örmeci Yaylası'na kadar bir tık daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.
  • Temmuz aylarında yaylada şenlikler yapılıyor.
  • Samandere Şelalesi yine Abant'ın görülmesi gereken yerlerinden bir tanesi. Buraya oldukça yakın olduğunu söyleyebiliriz.
  • İnternet Örmeci Yaylası'nda mevcut değildi. Fakat Sinekli Yaylası'nın belirli bölümlerinde internet mevcut.
  • Konaklamak için tek alternatif çadırlar olacaktır.
  • Çeşmeler mevcut.

Sinekli Yaylası'nda Bulunmayanlar

  • Örmeci Yaylası'nda olduğu gibi burada da restoran, büfe tarzı yerler yok.
  • Otel, pansiyon tarzı yerler bulunmuyor.
  • Buzdolabı tarzı şeyler de bulunmuyor. Yani bu yaylaya da yalnızca doğal bir şekilde kamp yapmak isteyen kişiler gelebilir.

Diğer Abant Kamp Alanları

Abant kamp alanları tabii ki de bu iki kamp alanıyla sınırlı değil. Yedigöller’de bulunan kamp alanları Abant'ın ve Türkiye'nin gözde kamp alanları arasında yer almaktadır. Bununla ilgili detaylı yazıyı da yine sitemizde bulabilirsiniz.

Abant Kamp Alanları | En iyiler, Hakkında Bilgiler, İmkanları ve Ulaşım