Doğum günleri en sevilen özel günlerden biridir. Yetişkinler, yaşlılar ve çocuklar kısacası herkes doğum gününün hatırlanmasından ve kutlanmasından çok hoşlanır. Peki mumları üfledikten sonra yiyeceğimiz pastanın lezzeti nasıl olmalı? Nasıl bir konsept belirlemeliyiz? İşte birbirinden ilgi çekici doğum günü pasta çeşitleri sizlerle!

En Dikkat Çekici Doğum Günü Pasta Çeşitleri ve Konseptleri

Hem lezzetli hem de ilgi çekici bir doğum günü pastasını kim sevmez ki? Siz de sevdiklerinizin doğum gününü konseptli bir şekilde hazırlamak istiyorsanız bu pastaları mutlaka incelemelisiniz. Hepsi de birbirinden güzel görünen yaş pastalar arasından seçim yaparken hayli zorlanacaksınız, bizden söylemesi!

1. Fotoğraflı Doğum Günü Pastaları

Başlangıcı fotoğraf konsepti ile yapalım istedik. Bir aile fotoğrafınızı pastanın üzerinde görmek sizi çok mutlu edecektir. O gün aileden kimin doğum günü ise “biz her zaman senin yanındayız!” mesajını bu pasta vasıtasıyla verebilirsiniz. Harika değil mi ama?

Seçeceğiniz fotoğrafı pastayı yaptıracağınız yere göndererek fikir alabilirsiniz. Böylelikle kısa süre içerisinde pastanız hazırlanmaya başlanır. Bu tür pastaları son dakika yaptırmamalı, birkaç gün öncesinden sipariş oluşturmalısınız; bunu unutmayın! Aksi halde yetişmez ve doğum gününde istediğiniz pastayı sipariş edemeyebilirsiniz.

2. Harf Konseptli Doğum Günü Pastaları

Harf konseptli pastalar son zamanlarda daha da popüler hale geldi. İyi ki doğdun demenin en güzel yolu harfli pastalar ile sevdiklerinize sürpriz yapmaktır. Gördüğünde çok duygulanacak ve bu pastayı asla unutamayacak, bundan eminiz.

Özellikle çiçek formundaki şekerlemelerle süslenen harf pasta tasarımları çok beğeniliyor, bu detayı es geçmemek gerekir. Tabii illaki çiçeklerle süslenmesi gerekmiyor, her formda pasta şekerlemesi yapılabilir. Siz de böylelikle doğum günü kişisine harika bir pasta sunarsınız!

3. Kalpli ve İsimli Doğum Günü Pastaları

Doğum günü pasta çeşitleri denir de kalpli pastalar gelmez mi akla hiç? Minik kalp çikolataların içinde isminizin harfleri yazsa ve size böyle bir doğum günü sürprizi yapılsa çok hoşunuza giderdi değil mi? Hem şık hem de modern görünen bir pasta arıyorsanız tercihiniz bu konseptten yana olmalıdır. İster sevgilinizin ister anne/babanızın doğum günü olsun bahsi geçen konsepti her biri de çok sevecek!

Bu tür pastalar sade bir görünüme sahiptir. Büyük bir organizasyon yerine daha ufak bir parti düzenlemek istiyorsanız, kişi sayısı da az ise tercihiniz kalpli minik pastalardan yana olmalıdır. Minimal tarzı benimseyen bireyler böyle pastaları daha çok beğeniyor bunu da belirtmiş olalım.

4. Çizgi Film Karakterli Doğum Günü Pastaları

Çocukların asla ama asla hayır diyemeyeceği o muhteşem konsepte geldi sıra: Çizgi film karakterli doğum günü pastaları! Bol bol şekerleme içeren bu özel pastalar, çocuklara hayatları boyunca unutamayacakları güzellikte bir doğum günü sunuyor.

Bahsi geçen pastaların rengi ve karakterleri değişiklik gösterse de verdiği o masum enerji her zaman aynı kalıyor. Siz de çocuğunuzun, küçük kardeşinizin yüzünü kocaman güldürmek istiyorsanız bu pastalara kesinlikle şans vermelisiniz. Bu pastaya adeta bayılacak, aklından bir an olsun çıkaramayacak.

5. Futbol Takımlı Doğum Günü Pastaları

Fanatikleri de unutmuyoruz elbette! Konseptli doğum günleri hiç futbol takımlı doğum günü pastası olmadan geçer mi? Geçmez! Takım ambleminin yer aldığı lezzetli bir pastaya sanıyoruz ki kimse hayır diyemez. Doğum gününü kutlayacağınız kişinin tuttuğu takım hangisi ise buna göre seçim yaparak harika bir parti organize edebilirsiniz.

Beşiktaş’tan Galatasaray’a, Fenerbahçe’ye kadar birçok takımın doğum günü özel pastasını bulmanız mümkündür. Her birinin de içerdiği detayları çok beğenecek, bu pastaları tüketmeye bile kıyamayacaksınız. Şeker hamurundan yapılan süslemelerini de seveceğinizi biliyoruz şimdiden!

6. Sevgiliye Özel Mesajlı Doğum Günü Pastaları

Partnerinize kendini iyi hissettirmenin en güzel yolu ona çeşitli sürprizler yapmaktır öyle değil mi? Doğum gününde ona ne kadar harika biri olduğunu göstermek için romantik bir pasta seçimi yapabilirsiniz. Üzerinde “iyi ki doğdun, hayat seninle güzel” gibi cümleler yazan bir pastaya herkes ilk görüşte aşık olacaktır!

7. Film Karakterli Doğum Günü Pastaları

Genç, çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin herkes film karakterlerinin olduğu bir yaş pastayı çok beğenir. Harry Potter gibi dünya genelinde bilinen ve heyecanla izlenen filmlerin pastalarının yapılması kesinlikle mutluluk vericidir. Bir ömür unutulmayacak ve tebessümle hatırlanacak doğum günü konseptlerinden birini oluşturmak için bu seçeneği tercih edebilirsiniz!

Bu tarz ürünleri online pasta hizmeti sayesinde doğum günü pasta çeşitleri arasından sipariş oluşturarak satın alabilir, eşsiz doğum günü partileri organize etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Afiyetle tüketmeniz dileğiyle!

7 Farklı Konseptte Doğum Günü Pasta Çeşitleri