Yemek

33 Tantuni Kebap, Ankara

Tantuni vazgeçilmezlerim arasındadır. Bu nedenle sürekli olarak tantuni yapan mekanları keşfetme merakım var. Özellikle tavuk tantuniye bayılıyorum bu sebeple tantuni yapan mekânlara daha dikkatli yaklaşır daha fazla incelerim.

Burada ilk dikkatimi çeken nokta içeriye girerken karşılamadan ziyade masaların doluluğuydu. Karşılama güzeldi ama daha girer girmez masaların doluluğu dikkatimi çekti.

Tantuni yapan işletmelerde genelde fazla ikram olmazdı. Fakat burası bu konuda bir harika. Masaya farklı turşu çeşitleri farklı söğüşler ve mezeler geliyor. Bu çok nadir karşılaştığım bir durum. Ayrıca ikramların lezzetine de diyecek yok.

Ayrıca mekânın o sevimli mimarisi beni çocukluğum da tantuni yemek için koştuğum mahalle tantunicisine gittiğim günlere götürdü. Tantunileri lezzeti ile de yıllar önce yediğimiz o lezzetli tantunilerin tadı ile aynı. Günümüzde değişik lezzetler ve kar oranlarını artırmak adına o eski lezzetli tantunileri değiştiriyorlar. Burası bu konuda çizgisini bozmamış ender işletmelerden biri.

Ve tantuni boyutları da sanılanın aksine küçük değil. İsteğe özel boyutlu üretebiliyor fakat küçük boy olanı bile sıradan bir işletme de yiyebileceğiniz tantuni boyutlarının çok üstünde. Lezzet ve bol porsiyonlu ikramlarının kattığı artıya bir de doyurucu porsiyon eklemeliyiz.

Dikkatimi çeken bir şeyde daha bahsedeyim temizlik. Sipariş ettiğim tantuni geldiğinde gömleğim ikram turşuya değdi, önce gömleğimi temizlemem yardım ettiler ardından ben böyle bir talepte bulunmama rağmen turşuyu direkt olarak değiştirdiler. Oysa bu benim için sorun yaratmayacak bir şeydi. Ama bu derece dikkatli ve titiz olmaları sebebi ile benim gönlümü kazandılar.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklıdere, Tunus Cd. No:65 D:C,  Çankaya/Ankara
03124678928

R