Yemek

01 Adanalı İsmail Usta, Ankara

İçkinizi içip güzel bir kebap deneyimi yaşamak istiyorsanız 01 Adanalı İsmail Usta doğru bir adres olacaktır. Ankara’da pek çok kez Adana kebap yemiş olsam da Adana’da yediğim tadı bir türlü yakalayamadığımı söyleyebilirim. Geçtiğimiz günlerde arkadaşımın tavsiyesiyle beraber bu mekâna gittik.

Öncelikle size karşı olan ilgi çok farklı. Birçok yerde çalışanlar ilgilidir fakat burada gerçekten kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Aynı zamanda dekor olarak da oldukça başarılı tasarlandığını söylemeden geçemeyeceğim. Bana biraz nostaljik bir havası var gibi geldi ve bu da oldukça hoşuma gitti.

Mekânda alkol hizmeti olmasına rağmen ben şalgam içtim. Arkadaşımla iki Adana kebap söyledik. Aynı zamanda servis hızının oldukça iyi olduğunu ve masa temizliğinin de güzel olduğunu söyleyebilirim. Adana kebaplar önümüze geldiği zaman tam beklediğim gibiydi. Adana’da olduğu gibi servis edilmişti ve pilav yoktu.

Porsiyon olarak da tatmin ediciydi. Adana kebap uzun süredir yemiş olduğum en güzel kebaptı. Lezzeti oldukça hoştu ve kaliteli bir et yediğinizi her lokmada anlıyordunuz. Aynı zamanda şalgam da gerçekten çok başarılıydı. Acısı gayet yerindeydi ve hazır şalgamlardan çok çok daha iyiydi. Buraya geldiğim vakit fiyatın normal kebapçılara oranla daha fazla geleceğini biliyordum ve öyle de oldu. Fakat Adana kebabın tadına gerçekten Adana dışında varmak için buraya gelmelisiniz ve ödediğiniz fiyata da fazlasıyla değer. İlk gelişimde Adana kebap için geldim fakat bir sonraki seferde farklı lezzetleri de deneyeceğim.

Konum ve iletişim bilgileri

Tiflis Cad. No:39 Yildiz, Cankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 6,3 km mesafede
+90 312 442 23 75

R